Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Jubileusz 70-lecia Domu Kultury w Boguszowicach

25 maja, godz.17:30

50zł

Zapraszamy na Jubileusz 70-lecia Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach!

Bez Was, odbiorców wydarzeń kulturalnych i uczestników zajęć artystycznych, nie ma żadnej instytucji kultury. Razem tworzymy Dom Kultury. Dlatego serdecznie zapraszamy na atrakcje, które przygotowaliśmy z okazji naszego i Waszego święta.

W programie:

  • godz. 17.30 – otwarcie  Wystawy Jubileuszowej  w Galerii Pod Oknem
  • godz. 18.00 – INTERACTIONS – koncert Nocnej Orkiestry Eksperymentalnej NOE,
  • inne niespodzianki!

 

Ceny biletów:

  • normalny 50 zł
  • ulgowy  lub z kartą mieszkańca „Rybka”  –  40 zł

KUP BILET na Koncert INTERACTIONS NOE

 

NOE – INTERACTIONS – to wyjątkowy koncert, w kameralnej odsłonie, w którym następuje intensywna integracja najważniejszych elementów dzieła muzycznego – wykonawców i publiczności. Zaskakująca i energetyczna muzyka NOE jest jeszcze bliżej słuchaczy, bezpośrednio angażując ich w kreowanie muzyki. Muzycy zapraszają publiczność na scenę i w pełnej humoru narracji wprowadzają ochotników w tajniki muzycznych zakamarków, powierzając im kontrolę nad przebiegiem koncertu.

Nocna Orkiestra Eksperymentalna – NOE – to zespół powstały w 2022 z inicjatywy Piotra Kotasa, pianisty i kompozytora. Tworzy go obecnie 23 młodych, pełnych nieskrępowanego zapału i nieobliczalnych pomysłów muzyków ze Śląska, głównie z Rybnika.
Orkiestra swoją działalność kierunkuje w stronę wykonywania muzyki najnowszej, pozyskując i opracowując nowe kompozycje.
Nie jest to jednak zespół z kręgu tzw. muzyki poważnej. Wręcz przeciwnie.
“Niepoważność to nasz cel i środek do celu. Bawimy się grając i bawimy Was bawiąc się. Nie znosimy jednak kompromisów. Nasza muzyka jest intensywna, nieprzewidywalna i ambitna, a mimo to jesteśmy przekonani, że nie oprzesz się jej urokowi i nieudolnie skrywanej ironi. Choć krytyka nie znosi takich nieposortowanych odmieńców, jesteśmy z siebie dumni i napełnieni pewnością swej wartości biegniemy na spotkanie z Tobą.”

Bardzo silnie identyfikujemy się z naszym regionem – Rybnikiem – a naszą działalnością staramy się udowadniać, że wielkie miasta to nie budynki, ale wielcy ludzie!

Uroczystości towarzyszyć będzie wspomnieniowa wystawa w Galerii Pod Oknem, na której zobaczycie zdjęcia, plakaty i akcesoria, które wybraliśmy, by pokazać wam choć skrawek naszej wspólnej historii.

Szczegóły

Data:
25 maja
Godzina:
17:30
Koszt:
50zł