GALERIA POD OKNEM - DK Boguszowice

meinungen zu leku Kamagra €116.82

Zapraszamy do naszej galerii! Przytulna, jasna i optymalnie zaadaptowana przestrzeń wystawiennicza w DK Boguszowice jest miejscem pełnym ciekawych i intrygujących wydarzeń artystycznych.

Galeria „Pod Oknem” wystartowała 12 lutego 2022 roku.

Na dobry początek jej artystycznego istnienia przygotowaliśmy wystawę prac uczestników warsztatów rzeźby prowadzonych przez naszego niesamowitego instruktora Janusza Kurtka. Zapraszamy do obejrzenia relacji z inauguracji:

Swoje świetne prace zaprezentowali na wystawie: Michał Ogierman, Tadeusz Mura, Stanisława Cofalik, Krzysztof Salwa. Przyjrzyjcie się im bliżej:


6 maja – 2 czerwca 2022

„W palecie zaczarowane” wystawa prac plastycznych Pracowni „Kontrasty” prowadzonej przez Zuzannę Śmieja z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.

Swoje prace, wykonane w różnych technikach plastycznych, prezentowali młodzi artyści w wieku od 4- 15 lat. Wśród nich – pełne ekspresji prace malarskie i rysunkowe, ale także starannie wypracowane kompozycje graficzne. A wszystko to zaczarowane w palecie młodego artysty i jego nieograniczonej wyobraźni.


4 czerwca – 31 sierpnia 2022

Wystawa prac uczestników zajęć w Pracowni Plastycznej DK Boguszowice.

Zaprezentowaliśmy prace, które powstały podczas zajęć prowadzonych przez Agnieszkę Pacek.


Od 16 września 2022

Wystawa fotografii pt. „Beardman”. Jarosław „Ciziewski” Zadora prezentuje intrygujący cykl autoportretów.

Zarówno tytuł, jak i temat fotografii, nieprzypadkowo skojarzony z filmem „Birdman” A.G. Inarritu, ponieważ dotyka kwestii wcielania się w role, które czasem przybierają postać komiczną, a czasem tragiczną.

Jarosław „Ciziewski” Zadora – student Institutu Tvurci Fotografie Opava Czechy, członek kolektywu M6 Annual, w przeszłości członek klubu fotograficznego „Format” oraz teatrów „Masquera” i „Niedomówień”, czasem doręczyciel dźwięków (dj) oraz wizytator w pracowni rzeźbiarskiej, z wykształcenia ślusarz-spawacz, technik-mechanik, grafik. Pasjonat podróżniczy oraz rzeczy dziwnych i twórczych. Wiecznie młody.

Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą. Mający na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. w Indiach, Australii, Brazylii, Słowacji itd. Publikował w Vogue, Dzienniku Zachodnim, Wirtualnej Polsce, Magazynie Obscurnym, Nowinach, Fishka, Tygodniku Rybnickim.

Wernisażowi wystawy towarzyszyła premiera offline i online ekranizacji wiersza pt “Szmaty” Teatru Mariana Bednarka do muzyki projektu MRZenie.


Patronat nad Galerią „Pod OKNEM” objął portal Rybnik.com.pl

Kolejni wystawcy
– 22 października 2022 Maria Budny-Malczewska
– 2 grudnia 2022 Marek Grzebyk
– 13 stycznia 2023 Silniczek Poezji z Wytryszkiem
– 12 lutego 2023 Wiola Gaszka

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top