MUZYKA - DK Boguszowice

Dźwięk daje znakomity pretekst, by skupić się na czymś i zaangażować. Muzyka jest przestrzenią wolności wyboru, w której człowiek sam określa swoją drogę, kierując się wyłącznie gustem. Zajęcia służą kształtowaniu słuchu i rozwijaniu talentów.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Śpiew

Zajęcia obejmują ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, ćwiczenie utworów dobieranych odpowiednio do wieku, umiejętności i upodobań.

Zajęcia indywidualne 7+, poniedziałki, godziny ustalane z prowadzącą, pracownia muzyczna  IIp.

Cena: 200 zł za 4 lekcje 45 min./mies., 100 zł za 2 lekcje 45 min./mies.

Prowadząca: Joanna Spandel – instruktorka śpiewu, sopranistka, Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej. Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i zagranica. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i zagranica. Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki. Aktualnie nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka.

ZAPISZ SIĘ


Gitara

Zajęcia zorientowane są na naukę praktycznych elementów gry wykorzystywanych w muzyce rozrywkowej, bądź na przyswojenie wiedzy o notacji muzycznej i technikach klasycznych.

Zajęcia indywidualne/grupowe 7+, czwartki 13.30-19.00, godziny ustalane z prowadzącym, pracownia  muzyczna IIp.

Cena: 100 zł za 4 lekcje 30 min/m-c (dwie osoby na zajęciach)

Prowadzący: Karol Husak – pasjonat muzyki, pedagog, instruktor gitary, a od niedawna także pisarz. W styczniu 2023 zadebiutował powieścią pt: „Niedopasowany”. Związany z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach jako instruktor udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu), po zaawansowane techniki gry i improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów – w przeszłości Akustyczna Historia, Whatever, obecnie współtworzy repertuar Projektu MRZenie.

ZAPISZ SIĘ


Pianino

Program dostosowujemy do indywidualnych umiejętności i stopnia zaawansowania w grze na instrumencie. Nauka gry na pianinie m.in. poprawia pamięć, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania.

Zajęcia indywidualne 6-18 lat:

  • wtorki 14.15-17.00
  • piątki 15.00–18.00
    Szczegółowe godziny ustalane z prowadzącą, pracownia muzyczna IIp.

Cena: 100 zł za 4 lekcje 30min./m-c, 140 zł za 4 lekcje 45 min./m-c

Prowadząca: Dorota Fukała-Wołczyk – instruktorka gry na pianinie, odkąd pamięta muzyka była jej pasją, Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Teorii i Edukacji Muzycznej. Finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Instrumentalnego w Olsztynie. Brała czynny udział w dniach otwartych na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Od 2007 współtworzyła i dyrygowała zespołem Lege Artis w Pszowie z którym koncertowała we Francji. Od 2011 dyrygent chóru Słowiczek w Rybniku-Popielowie oraz chóru Harmonia w Jejkowicach.

ZAPISZ SIĘ


Appassionato – zespół wokalny

Grupa dla młodzieży i dorosłych 16+, środy 18:30-20:00, sala kameralna parter
Zapraszamy wszystkich, którzy uwielbiają śpiewać do współtworzenia zespołu wokalnego. Zespół tworzy repertuar wielu gatunków, głównie gospel, muzykę rozrywkową, poważną oraz sakralną.

Prowadząca: Mirela Szutka – instruktorka śpiewu, absolwentka historii na wydziale nauk społecznych oraz kierunku dziedzictwo kulturowe w regionie na wydziale etnografii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiowała również sztukę i wiedzę o kulturze w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Pracuje jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku. Zasiada jako radna w Radzie Miasta Rybnika.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top