MUZYKA - DK Boguszowice

Dźwięk daje znakomity pretekst, by skupić się na czymś i zaangażować. Muzyka jest przestrzenią wolności wyboru, w której człowiek sam określa swoją drogę, kierując się wyłącznie gustem. Zajęcia służą kształtowaniu słuchu i rozwijaniu talentów.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Śpiew – NOWOŚĆ!

Zajęcia  indywidualne od 7 lat. Środy, godziny ustalane z prowadzącą. Pracownia Muzyczna  IIp.

Zajęcia obejmują ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, ćwiczenie utworów dobieranych odpowiednio do wieku, umiejętności i upodobań.

Prowadząca: Joanna Spandel. Cena: 160zł za 4 lekcje 45 min./mies., 80zł za 2 lekcje 45 min./mies.

Joanna Spandel – sopranistka, Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej. Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i zagranica. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i zagranica. Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki. Aktualnie nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka.


Gitara

Zajęcia indywidualne / grupowe 7 lat. Czwartki, godziny ustalane z prowadzącym. Pracownia  Muzyczna IIp.

Zajęcia zorientowane są na naukę praktycznych elementów gry wykorzystywanych w muzyce rozrywkowej, bądź na przyswojenie wiedzy o notacji muzycznej i technikach klasycznych.

Prowadzący: Karol Husak. Cena: 90 zł za 4 lekcje 30min./m-c (dwie osoby na zajęciach)

Karol Husak– doświadczony pedagog, udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu) po zaawansowane techniki gry improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów, fan muzyki i kolekcjoner płyt.


Pianino NOWOŚĆ!

Zajęcia indywidualne 6-18 lat. Piątki 16:15 – 18:00, szczegółowe godziny ustalane z prowadzącym. Pracownia Muzyczna IIp.

Program dostosowujemy do indywidualnych umiejętności i stopnia zaawansowania w grze na instrumencie. Nauka gry na pianinie m.in. poprawia pamięć, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania.

Prowadząca: Dorota Fukała-Wołczyk. Cena: 80 zł za 4 lekcje 30min./m-c, 120 zł za 4 lekcje 45 min./m-c 

Dorota Wołczyk – odkąd pamięta muzyka była jej pasją, Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Teorii i Edukacji Muzycznej. Finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Instrumentalnego w Olsztynie. Brała czynny udział w dniach otwartych na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Od 2007 współtworzyła i dyrygowała zespołem Lege Artis w Pszowie z którym koncertowała we Francji. Od 2011 dyrygent chóru Słowiczek w Rybniku-Popielowie oraz chóru Harmonia w Jejkowicach.


Appassionato – zespół wokalny

Grupa dla młodzieży i dorosłych od 16 lat. Poniedziałki 18:30-20:30. Pracownia Muzyczna IIp.

Zespół wokalny wykonujący muzykę gospel, rozrywkową, poważną oraz sakralną. 

Prowadząca: Mirela Szutka


Largo – zespół  instrumentalny

Grupa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Piątki 17:00-18:30. Sala Muzyczna IIp.

Zespół instrumentalny wykonujący repertuar estradowy, klasyczny i kolędowy. 

Prowadząca: Mirela Szutka

Mirela Szutka – absolwentka historii na wydziale nauk społecznych oraz kierunku dziedzictwo kulturowe w regionie na wydziale etnografii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiowała również sztukę i wiedzę o kulturze w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Pracuje jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku. Zasiada jako radna w Radzie Miasta Rybnika.

Back to top