TEATR - DK Boguszowice

Teatr to sposób na rozwój, który trwa, tutaj wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Młodzi aktorzy teatrów Kiwi, Nandu i Kazuar uczą się z wielkim zaangażowaniem, a nabyte umiejętności wykorzystują w przedstawieniach, wieńczących kolejne lata współpracy ze wspaniałymi instruktorami. Teatr Korzeni powstał jako odpowiedź na zainteresowanie tą formą rozwoju obserwowane wśród dorosłych osób. 

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Teatr KIWI

Zajęcia teatralne dla dzieci. Uczestnicy poznają tajniki teatru, rozwijając swoją twórczość i kreatywność w połączeniu z działaniami arteterapeutycznymi i pedagogiką przeżyć, czyli pracą w grupie. Zajęcia dają dziecku możliwość odkrywania samego siebie i nauki poprzez doświadczenie teatralne. Zwieńczeniem pracy będzie spektakl.

Grupa dla dzieci 7-13 lat, środy 17:00-19:00, sala widowiskowa

Magdalena Marta Martyniak – instruktorka teatralna, artystka, pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka, a wolnych chwilach poetka. Przez całe życie związana ze sceną, szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną, a w szczególności z edukacją teatralną. 

Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz Edukacji Kulturalnej na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2020-2021 aktywnie działała w programie Partnerek Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

Prowadzi wiele dziecięcych zespołów. W czerwcu 2022 roku, uczestniczyła w projekcie “Arteterapia” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie wspierała twórczo Ukraińskie rodziny.  Ma na swoim koncie wiele spektakli, a ze świeżo wyklutej pasji do teatru lalki i cienia tworzy autorskie spektakle dla dzieci. Reżyseruje, organizuje i uczestniczy w wielu projektach w Polsce, a w szczególności na Śląsku.

 W teatrze bardzo ważne są dla niej emocje oraz prawda, dobro i piękno, które mody człowiek chce przekazywać poprzez zabawę w teatr. Relacja dziecka z szeroko pojętą sztuką oraz jego twórczy rozwój jest oparte o jej pedagogiczne podejście, komunikację, bezpieczną przestrzeń do wyrażania myśli i uczuć oraz działania arteterapeutyczne.  Podążając za słowami Cathy A. Malchiodi “ sztuki piękne są potężnym narzędziem komunikacji. [..] a ekspresja artystyczna jest metodą wizualnego wyrażania myśli i uczuć…” a przecież Teatr to połączenie wszystkich sztuk przez co ma ona swoją wyjątkowość.

ZAPISZ SIĘ


Teatr MAŁE KIWI

Zajęcia teatralne dla dzieci. Uczestnicy poznają tajniki teatru, rozwijając swoją twórczość i kreatywność w połączeniu z działaniami arteterapeutycznymi i pedagogiką przeżyć, czyli pracą w grupie.

Grupa dla dzieci 5-7 lat, środy 16:00-17:00, sala widowiskowa

Cena: 30 zł/mc

Prowadząca:  Magdalena Marta Martyniak

ZAPISZ SIĘ


Teatr KORZENI

Zajęcia w nurcie otwartego teatru prowadzącego przez sztukę performance’u, obrzędy artystyczne, pracę z głosem, ciałem i oddechem. Poszukujesz formy artystycznej, w której możesz wyrazić swoje emocje i zrelaksować się? Możesz powrócić do ulubionego wiersza, prozy, czy przedstawić niewypowiedziane myśli? Wykreować postać przez siebie, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie? Weź udział w cyklu warsztatów teatralnych, które zakończy autorski spektakl.

Grupa dla dorosłych, wtorki (co 2 tygodnie) 18:30-20:30, sala widowiskowa

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej, w tym koordynatorka działań artystycznych oraz prowadząca Silnik Poezji, Galerię pod Oknem i Teatr Korzeni w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach;
aktorka pieśni, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka – autorka metody “Muzykoterapia Głosem”; wokalistka i założycielka formacji „Zawiało”, „TOMrzy” i „Projektu MRZenie”;
animatorka kultury, instruktorka zajęć artystyczno–rozwojowych i założycielka „Portu Sztuki”; Wiceprezes Stowarzyszenia z Wyboru / Szkoły z Wyboru promujących innowacyjną edukację.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii (mgr inż. Geoinżynierii), Szkoły Trenerów MERITUM (certyfikat EQF 5 – Trener Zrównoważonego Rozwoju), Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Aktorka Pieśni) oraz ASTO we Wrocławiu (certyfikat – Terapeuta Metody Muzykoterapii Integralnej). Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, m.in. pracy z ciałem, psychologicznych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

ZAPISZ SIĘ

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top