TEATR - DK Boguszowice

Teatr to sposób na rozwój, który trwa, tutaj wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Młodzi aktorzy teatrów Kiwi, Nandu i Kazuar uczą się z wielkim zaangażowaniem, a nabyte umiejętności wykorzystują w przedstawieniach, wieńczących kolejne lata współpracy ze wspaniałymi instruktorami. Teatr Korzeni powstał jako odpowiedź na zainteresowanie tą formą rozwoju obserwowane wśród dorosłych osób. 

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Teatr KIWI

Zajęcia teatralne dla dzieci. Uczestnicy poznają tajniki teatru, rozwijając swoją twórczość i kreatywność w połączeniu z działaniami arteterapeutycznymi i pedagogiką przeżyć, czyli pracą w grupie. Zajęcia dają dziecku możliwość odkrywania samego siebie i nauki poprzez doświadczenie teatralne. Zwieńczeniem pracy będzie spektakl.

Grupy:

  • wtorki 16.00-18.00
  • środy 17.00-19.00

Cena:
60 zł/m-c
48 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Sala widowiskowa

Magdalena Marta Martyniak – instruktorka teatralna, artystka, pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka, a wolnych chwilach poetka. Przez całe życie związana ze sceną, szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną, a w szczególności z edukacją teatralną. 

Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz Edukacji Kulturalnej na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2020-2021 aktywnie działała w programie Partnerek Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

Prowadzi wiele dziecięcych zespołów. W czerwcu 2022 roku, uczestniczyła w projekcie “Arteterapia” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie wspierała twórczo Ukraińskie rodziny.  Ma na swoim koncie wiele spektakli, a ze świeżo wyklutej pasji do teatru lalki i cienia tworzy autorskie spektakle dla dzieci. Reżyseruje, organizuje i uczestniczy w wielu projektach w Polsce, a w szczególności na Śląsku.

W teatrze bardzo ważne są dla niej emocje oraz prawda, dobro i piękno, które mody człowiek chce przekazywać poprzez zabawę w teatr. Relacja dziecka z szeroko pojętą sztuką oraz jego twórczy rozwój jest oparte o jej pedagogiczne podejście, komunikację, bezpieczną przestrzeń do wyrażania myśli i uczuć oraz działania arteterapeutyczne.  Podążając za słowami Cathy A. Malchiodi “ sztuki piękne są potężnym narzędziem komunikacji. [..] a ekspresja artystyczna jest metodą wizualnego wyrażania myśli i uczuć…” a przecież Teatr to połączenie wszystkich sztuk przez co ma ona swoją wyjątkowość.

ZAPISZ SIĘ


Teatr MAŁE KIWI

Zajęcia teatralne dla dzieci. Uczestnicy poznają tajniki teatru, rozwijając swoją twórczość i kreatywność w połączeniu z działaniami arteterapeutycznymi i pedagogiką przeżyć, czyli pracą w grupie.

Zajęcia dla dzieci 4-7 lat, środy
I grupa 15:00 – 16:00
II grupa 16:00 – 17:00

Cena:
50 zł/mc
40 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Sala widowiskowa

Prowadząca:  Magdalena Marta Martyniak

ZAPISZ SIĘ


Teatr KORZENI

Zajęcia w nurcie otwartego teatru prowadzącego przez sztukę performance’u, obrzędy artystyczne, pracę z ciałem, głosem i oddechem. Podczas zajęć ważne są: dystans do siebie, dobra zabawa i relaks, by przełamać tremę i otworzyć się na spontaniczne działanie w poszukiwaniu własnej prawdy.
Zajęcia obejmują pracę nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, ruchem scenicznym i intuicyjnym oraz pracę nad oddechem, dykcją i emisją głosu. Uczymy się improwizacji, pracujemy nad interpretacją tekstu i dialogiem, poznając techniki aktorskie.
Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe poszukujące form artystycznego wyrażania siebie, które pragną przetworzyć własne emocje i wyobrażenia. W Teatrze Korzeni m.in. odkryjesz siebie na nowo, powrócisz do ulubionego wiersza, prozy, uwolnisz niewypowiedziane myśli, by zanurzyć się we własnej ekspresji, grając w autorskim spektaklu. Samodzielnie stworzymy scenariusz, wykreujemy postaci, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie!

Grupa dla dorosłych, wtorki (co 2 tyg.) 18:30-20:30. Pierwsze zajęcia 12.09.2023
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny z prowadzącą – 503 070 813

Cena:
60 zł/m-c
48 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Sala widowiskowa

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej, w tym koordynatorka działań artystycznych oraz prowadząca Silnik Poezji, Galerię pod Oknem i Teatr Korzeni w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach;
aktorka pieśni, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka – autorka metody “Muzykoterapia Głosem”; wokalistka i założycielka formacji „Zawiało”, „TOMrzy” i „Projektu MRZenie”;
animatorka kultury, instruktorka zajęć artystyczno–rozwojowych i założycielka „Portu Sztuki”; Wiceprezes Stowarzyszenia z Wyboru / Szkoły z Wyboru promujących innowacyjną edukację.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii (mgr inż. Geoinżynierii), Szkoły Trenerów MERITUM (certyfikat EQF 5 – Trener Zrównoważonego Rozwoju), Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Aktorka Pieśni) oraz ASTO we Wrocławiu (certyfikat – Terapeuta Metody Muzykoterapii Integralnej). Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, m.in. pracy z ciałem, psychologicznych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

ZAPISZ SIĘ

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top