TEATR

Oferta teatralna

Najpiękniejsza perła Domu Kultury w Boguszowicach. Dzięki projektowi TEATR POLSKA goszczą u nas spektakle z najwyższej półki w wykonaniu najważniejszych i najciekawszych twórców w kraju. Znakomicie układa nam się także współpraca z okolicznymi teatrami – również dziecięcymi i młodzieżowymi. Scenę Domu Kultury w Boguszowicach z przyjemnością odwiedzają także aktorzy świetnego Teatru Korez z Katowic.

logo5

SCENA DOROSŁYCH

Szczególną porą dla teatru w naszym mieście jest wiosna. Dzieje się tak za sprawą naszych dwóch dorocznych imprez: Dotknij Teatru (ogólnopolski projekt z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru) i Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu  Teatralnego „Przestrzeń Wyobraźni”. Co roku napełniamy Rybnik energią z innego świata – świata kreowanego przez młodych aktorów, zgodnie z ich wizją i humorem. Te wielkie, kilkudniowe przedsięwzięcie pozwalają widzom zaangażować się w ruch teatrów amatorskich i zawodowych, poznać realizacje bliskie i dalekie – odbywają się także zajęcia doskonalące warsztat i współpracę oraz spotkania z twórcami teatralnymi, odsłaniające magię wielkich przedstawień od kuchni.

Amatorski ruch artystyczny Domu Kultury w Boguszowicach to aż 5 grup związanych z teatrem. Oprócz ogromnej ilości zajęć warsztatowych, które rozwijają wrażliwość, świadomość i płynność scenicznej maskarady, młodzi artyści pracują również nad własnymi spektaklami. Są to produkcje skierowane nie tylko do najmłodszych odbiorców – nierzadko podejmują ważne tematy, o których najlepiej byłoby móc porozmawiać z dorosłym widzem. Wspólna zabawa z teatrem umacnia więzi rodzinne i buduje zaufanie, dzięki któremu trudne sprawy przestają dzielić, a mogą zacząć łączyć.