SCENA MAŁEGO WIDZA - DK Boguszowice

Zapraszamy wszystkich widzów małych i dużych na cykl spotkań z teatrem dla dzieci Scena Małego Widza.

Na naszej scenie teatralnej zobaczycie wyjątkowe spektakle przygotowane przez teatry dziecięce i młodzieżowe Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach oraz gości z innych teatrów z nurtu amatorskiego ruchu artystycznego i zawodowych.

Nasze produkcje teatralne:

TEATR SUPEŁ – „Jesteśmy dorośli, prawie…”

Wielokrotnie nagradzany spektakl o cienkiej granicy pomiędzy dwoma skrajnie różnymi światami złożony z kilkunastu scen jak z życia wziętych, które dla młodych artystów stały się obrazem nie zawsze łatwej rzeczywistości dorastającego człowieka. Proces ten obfitował w różnorodność emocji i doświadczeń jakie przetworzyli aktorzy ukazując historię, która mogłaby toczyć się tuż obok. Spektakl ten wyraźnie staje w roli edukacyjnej, budząc refleksję i egzystencjalne pytanie o sens dorosłości. Spektakl poprzez pokazanie emocji także projektowanych na lalkę, staje się ciekawym zwierciadłem ludzkich zachowań. Jest on doskonałym studium rozwoju na etapie dorastania młodego człowieka i wnosi ogromny potencjał edukacyjny uzupełniający oświatowy program wychowawczy młodzieży.

(fot. Sebastian Góra)

Teatr Fik-Mik – „TAJEMNICZA PANI EŚ”

Spektakl jest opowieścią o przemijaniu, pokazana w fascynujący sposób przez młodych aktorów Teatru  Fik Mik z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach. Wątki toczą się i przeplatają w różnych światach. Zobaczymy przygody wielu bohaterów w humorystycznej odsłonie.

(fot. Sebastian Góra)

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach to ponad 25 lat tradycji teatralnych. Nazywany wielokrotnie Domem Teatru. Domem, w którym działa bardzo aktywna grupa artystów w każdym wieku. Powstają tutaj barwne i pełne artystycznego polotu, profesjonalne spektakle, stwarzające szeroki wachlarz możliwości rozwojowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz teatralne letnie obozy. Tutejsze grupy stały się sztandarową wizytówką w dziedzinie kultury i edukacji nie tylko w Rybniku.

Jest o wyjątkowa przestrzeń artystyczna, która swoim ciepłem ogrzewa wielopokoleniową społeczność. Spotykają się tutaj całe rodziny, by wspólnie przeżywać teatralne uniesienia, niejednokrotnie będąc świadkami pierwszych kroków na scenie swoich pociech, czy czerpiąc doświadczenie z obserwacji dorosłych. Stres zostaje za kurtyną, a na scenie pozostaje już tylko radość i spełnienie. Towarzyszy temu zarówno edukacja rozbudzająca wrażliwość i wyobraźnię, jak i wsparcie w rozwoju artystycznym oraz świetna zabawa w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.

Niektóre z dziesiątek wielokrotnie nagradzanych i docenianych spektakli udało się nam na szczęście zarejestrować:

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top