TANIEC - DK Boguszowice

Taniec to życie, ciało, rytm, obraz. Taniec to wyzwolenie przez ciało – instrument, które prowokuje myśl – uczucie. Taniec bez słów wyraża nas samych, wyzwala piękno widziane w nieustającym ruchu ciała, wzrusza, naszą ekspresją i wyrazistością. Taniec wyraża emocje,  rozwija koordynację, muzykalność.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:


Balet – taniec klasyczny z elementami jazzowymi – NOWOŚĆ!

Grupa dla dzieci: od 3 do 4 lat, Wtorki, 16:15-16:45, Sala Lustrzana Parter
Grupa dla dzieci: od 6 do 6 lat, Wtorki, 17:00-18:00, Sala Lustrzana Parter
Grupa dla dzieci: od 7 do 9 lat, Wtorki, 18:15-19:15, Sala Lustrzana Parter

Określone figury i kroki baletowe prowadzą do świadomego rozwoju indywidualnego, zaś elementy tańca jazzowego m.in. wspierają wypracowanie prawidłowej postawy ciała i wspomagają koordynację ruchową.

Prowadząca: Oliwia Piontek. Cena: 25 zł/m-c (grupa I), 30 zł/m-c (grupa II i III)


Modern Balet & Contemporary oraz Jazz dance – NOWOŚĆ!

Grupa dla dzieci: od 5 do 6 lat, Czwartki, 17:00-10:00, Sala Lustrzana Parter
Grupa dla dzieci: od 7 do 8  lat, Czwartki, 18:15-19:15, Sala Lustrzana Parter

Zajęcia wspierają rozwój pamięci ruchowej, orientację w przestrzeni oraz świadomości ciała. Pobudzają twórczość oraz dziecięcą wyobraźnię, uwrażliwiają na różnorodne formy i gatunki muzyki.

Prowadząca: Oliwia Piontek. Cena: 30 zł/m-c (grupa I i II), 40zł/m-c (grupa III)

Oliwia Piontek – od dziecka związana z Teatrem Ziemi Rybnickiej oraz z Studiem tańca Vivero, tancerka, trenerka oraz zawodniczka. Od niedawna związana również z Domem Kultury w Chwałowicach. Absolwentka technikum o profilu Technik Żywienia. Studentka drugiego roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku Pedagogika; wczesnoszkolna i przedszkolna,  jak również certyfikowany animator zabaw (muzyka łagodzi obyczaje, w zdrowym ciele zdrowy duch, wyobraźnia nie ma granic). Od najmłodszych lat związana z tańcem i teatrem. Specjalizuje się w tańcu jazzowym oraz współczesnym,  który stał się jej największą pasją. Tancerka najwyższej, krajowej klasy „A” w stylu Jazz oraz Modern & Contemporary. Brała udział w wielu spektaklach i musicalach. Jak również Mistrzyni Świata, Wicemistrzyni oraz Finalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata Federacji IDO.


Street Dance

Grupa dla dzieci: od 7 do 10 lat, Wtorki, 15:30-17:00, Sala Kameralna Parter
Grupa dla dzieci i młodzieży: od 11 do 15 lat. Wtorki, 17:15– 19:45, Sala Kameralna

Zróżnicowane style tańca ulicznego: hip hop, locking, popping, wacking, clip dance, ćwiczenia koordynacyjne i kondycyjne.

Prowadząca: Patrycja Amborska. Cena: 35 zł/m-c

Patrycja Amborska – przygodę z tańcem rozpoczęła mając 9 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury. Aktualnie tańczy w Teatrze Tańca Memento, który specjalizuje się w tworzeniu spektakli tanecznych w oparciu o technikę tańca współczesnego oraz street dance. Na zajęciach stawia nie tylko na uczenie się choreografii ale przede wszystkim na opanowanie podstaw tańca Hip Hop.


Od nowego sezonu:

Taniec towarzyski – NOWOŚĆ! – Szkoła Tańca i Animacji TAŃCZYMY 

Grupa dla młodzieży i dorosłych od 16 lat. Wtorki  19:30 – 21:00, Sala Lustrzana Parter

Tańce klasyczne, latynoamerykańskie i nowoczesne dla miłośników aktywnego stylu życia

Back to top