Nasz zespół - DK Boguszowice

Pracownicy Domu Kultury w Boguszowicach mają na co dzień bardzo nierutynowe zajęcia. Zadania, których się podejmują, wymagają stałej czujności na Wasze potrzeby oraz wytrwałego poszukiwania możliwości ich zaspokajania. Zachęcamy Was do podejmowania artystycznej aktywności w boguszowickim domu kultury, a także do udziału w ofercie kulturalnej.

Uczestnicząc w naszych zajęciach nawiązuje się przyjaźnie, buduje trwałe więzi, odkrywa drzemiące dotąd talenty. Można tu spotkać osoby, które służą pomocą i możliwościami lub po prostu przyjemnie spędzić czas, napić się herbaty, zjeść ciastko. Albo… podpatrzeć innych, poszerzając horyzonty i kształtując własne gusta i zainteresowania.

Stale rozwijamy Boguszowice, wspieramy tradycję i pamięć o historii, jednocześnie poszukując nowego, innego – eksperymentujemy.

Poznajcie ludzi, którzy budują tożsamość Domu Kultury Boguszowice i z którymi możecie spotkać się na zajęciach, zasięgnąć informacji i tak po prostu porozmawiać:

Cezary Biesiadecki – dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach

Dzięki twórczej naturze i bogatym doświadczeniom na scenie nasz Dyrektor jak nikt inny, czuje i rozumie potrzeby domu kultury. Miłośnik uporządkowanej przestrzeni i twórczego chaosu, z którego wynurza się dzieło artysty sceny operowej. Z wielką pasją i analitycznym podejściem podnosi naszą placówkę na kolejny poziom. Waleczny i oddany sprawie jak Wiedźmin, wspiera nas swoim ramieniem i załatwia najtrudniejsze zadania. Świetny menadżer, dla którego kalkulacje budżetowe to jedno machnięcie mieczem. Cezary Biesiadecki łączy w sobie wiele wątków, ludzi i idei, podejmując wyzwanie kreacji nowej jakości Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

DZIAŁ ORGANIZACYJNY:

Alicja Szozdakierownik ds. organizacyjnych
W Dziale Organizacyjnym Domu Kultury Boguszowice jest jak w fabryce Św. Mikołaja: nieustannie wiruje tu praca. Tą naszą Krainą Czarów zawiaduje Pani Alicja, z maestrią splatając nitki wydarzeń i twórców. Pełna pomysłów, z sercem na więcej niż właściwym miejscu, z pasją przekopuje się przez całą tę papierologię, której pełne jest zaplecze każdej kulturalnej instytucji. Opoka i ostoja, spokój w oku cyklonu – opanowanie i doświadczenie Pani Ali pozwalają nam bezpiecznie żeglować nawet po niebezpiecznych wodach biurokracji.

Aneta Modzelewskast. specjalista ds. kadrowo-płacowych
Ekipa Domu Kultury Boguszowice to prawdopodobnie najlepiej skomponowany team wśród podobnych placówek. Artystyczne dusze, otwarte głowy i ręce pełne wirującej fantastycznie pracy wspiera pani Aneta, której zadaniem jest opieka nad sprawami kadrowymi. To niezwykle odpowiedzialne stanowisko pełnić może jedynie osoba o nadzwyczajnych talentach międzyludzkich, z ogromną wiedzą dotyczącą prawa i niespożytą energią. Takiego Anioła Stróża można nam tylko pozazdrościć.

Michalina Gorausst. specjalista ds. finansowo-administracyjnych
Niespożyte pokłady pozytywnej energii, pomocna i uśmiechnięta. Nawet najtrudniejsze zawiłości kasowe są dla niej jedynie zabawną łamigłówką. Pani Michalina niesie wsparcie w rejestracji w Strefie Zajęć iw organizacji domu kultury, zatem każdy kto przyjdzie odwiedzić nasz Sekretariat, z pewnością pozna przemiłą, uśmiechniętą, uczynną i uroczą Kobietę.

DZIAŁ ARTYSTYCZNY:

Mariola Rodzik-Ziemiańskast. specjalista ds. artystycznych i edukacji kulturowej
Niczym mityczna Świtezianka łączy ogień z wodą, tak pani Mariola łączy duszę artysty i inżyniera, kreatywność z uporządkowaniem i szał pomysłów z chłodną kalkulacją.
O brzasku jej twarz rozświetla zimne światło komputerowego monitora – wtedy poświęca się koordynacji działań artystycznych w naszej placówce. Wieczorami spowija ją tajemniczy półmrok i ciepłe, miękkie światło teatralnych reflektorów. Wtedy dopiero Mariola jest naprawdę sobą – założycielką Teatru Korzeni dla dorosłych w DK Boguszowice, aktorką pieśni, wokalistką, muzykoterapeutką, trenerką rozwoju osobistego, przewodniczką… Po prostu artystką!  

Aleksandra Zawadzkaspecjalista ds. wizerunku
Pani Ola to dyplomatyczny, wnikliwy umysł i ogromne serce. W pewnym sensie posiadła tajemnicę życia wiecznego. Poważnie – pod jej ręką wszystkie przedmioty mogą zyskać drugie, trzecie, a nawet setne życie. Oprócz dbania o stroje i uprawiania istnego czarodziejstwa z igłą i nitką, tworzy w Domu Kultury piękne dekoracje, elementy scenografii i przytulne aranżacje przestrzeni, a takze prowadzi zajęcia z Witrażu.

Katarzyna Zmorekinstruktor artystyczny
Cudowna Pani Kasia, dla której pasja to rozkwitający kwiat w jej włosach. Ukochana Pani wszystkich dzieci dla których stwarza przestrzeń zabawy, edukacji i rozwoju w otoczeniu sztuk różnorodnych. Niezastąpiona praktyczna koordynatorka wielu imprez i wydarzeń kulturalnych. Aktualnie na urlopie macierzyńskim.

Agnieszka Stuchlik – instruktor artystyczny
Kreatywna, twórcza, pełna artystycznych wizji i pomysłów. W pracowniach Rękodzieła i Ceramiki tworzy cuda z wyjątkowym namaszczeniem, niczym Michał Anioł freski. W błogiej i twórczej atmosferze prowadzi zajęcia lepienia z gliny, wyplatania z wikliny, dekorowania, etc. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a w wolnych chwilach swoim kunsztem dekoratorskim przyozdabia nasz dom kultury.

DZIAŁ MARKETINGU:

Dorota Zygmunt – st. specjalista ds. marketingu
Pani Dorota posiada wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej. Czasami wydaje się nam, że zna wszystkich, a wszyscy znają ją. W Domu Kultury odpowiada za marketing i promocję, tworzy także nasze grafiki. Jej pozytywne podejście do życia, głośny śmiech i otwartość zjednuje jej wielu przyjaciół, a ona nigdy nie odmawia im pomocy.

Tomasz Manderlaspecjalista ds. multimediów
Kosmiczny dźwiękonauta, w Domu Kultury twórca muzyki do autorskich spektakli, ale także świetny filmowiec i fotografik. Nieodgadniony poszukiwacz brzmień, grający na wielu własnoręcznie wykonanych instrumentach: kwadropus, balofon, trąbowice czy wygibas…

Aleksander Gortatst. specjalista ds. promocji i informacji
Nasz moderator wirtualnego dialogu z publicznością. Dba o aktualności informacyjne i marketing Domu Kultury. Szarmancki konferansjer.

TECHNIKA:

Mateusz Preś – st. specjalista ds. technicznych
Ciemną i cichą scenę ożywia delikatny blask. Po chwili dźwięk wschodzi nad salą niczym łagodny świt, w który wstępują aktorzy i tancerze, prowadząc nas dalej w teatralną opowieść. Magia ciemności i reflektorów, ciszy i muzyki, mieszka w tysiącu kabli i przełączników, nad którymi pieczę sprawuje Pan Mateusz. To niemal nieuchwytna postać, która przemyka zawsze w cieniu, w tle. Obecny przy każdym ważnym wydarzeniu, nieustannie otwiera przed nami nowe możliwości wykorzystania osiągnięć technologii, sprawiając że znakomite spektakle w Domu Kultury w Boguszowicach są tym, czym są.

Halina Krysiuk
Pani Halinka to gospodyni z krwi i kości – to między innymi dzięki niej nasz Dom Kultury bardzo przypomina dom rodzinny. Dobry duch, który czuwa z równą starannością nad budynkiem jak i ludźmi, którzy w nim przebywają. Jest też realnym wcieleniem jednej z najlepszych postaci w historii polskich seriali – Kobiety Pracującej (która żadnej pracy się nie boi!). Od prac porządkowych, przez opiekę nad archiwum aż po prowadzenie zajęć artystycznych – Pani Halinka odnajduje się w każdej roli. 

Justyna Klęk
Wprowadza ład w rozmigotanym chaosie drobin działalności artystycznej, w których bez jej szczególnych umiejętności niechybnie byśmy utonęli. Pani Justyna panuje nad wszystkimi przestrzeniami Domu Kultury w Boguszowicach – czasem bywa wręcz magicznie wszechobecna, pomagając kilku osobom naraz! Z pewnością posługuje się wtedy magią, bo ci, którzy mają z nią kontakt nieodmiennie są nią zupełnie oczarowani.

Elżbieta Wierzbowska
Wnikliwe oko i przemyślana wizja, uśmiech i pełnia ciepła, to właśnie Pani Ela, która zawsze znajdzie czas. Dla niej każde działanie w naszym domu kultury to radość, którą roztacza wokół siebie. Jej ogromna wrażliwość, empatia i wyczucie chwili powoduje, że każdy poczuje się zaopiekowany „jak u mamy”, zanim poprosi o pomoc.

Sławomir Rąpała
Kiedy trzeba coś przyciąć, pozbijać, wywiercić albo z mozołem wtarabanić na scenę fortepian – potrzebny jest superbohater. Także scena ma swoje potrzeby – bo skądś przecież muszą wziąć się góry i lasy, które przemierzać będą bohaterowie spektakli. W tej roli występuje u nas Pan Sławek, któremu praca pali się palcach, aż iskry lecą wokół. To prawdziwa Złota Rączka – potrafi naprawić to, co się zepsuło, a także stworzyć niezbędne rozwiązania, czasem nieomal z niczego, z pomocą iście pozaziemskich mocy.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top