Zajęcia w nurcie otwartego teatru, oparte na sztuce performance’u, obejmują obrzędy artystyczne, pracę nad ciałem, głosem i oddechem. Kluczowe elementy to utrzymanie dystansu, dobra zabawa i relaks, aby przełamać tremę i otworzyć się na spontaniczne działanie w poszukiwaniu własnej prawdy.

Podczas zajęć rozwijamy wyobraźnię, koncentrację, pamięć, świadomość ciała, ruch sceniczny, improwizację, interpretację tekstu i dialog. Zapraszamy osoby dorosłe poszukujące artystycznego wyrażenia siebie, oferując możliwość odkrywania siebie na nowo, powracania do ulubionych utworów, wyrażania niewypowiedzianych myśli i uczestnictwa w autorskim spektaklu. Razem tworzymy scenariusz, kreujemy postaci, aby doświadczyć ekscytacji scenicznej prezentacji!

Zajęcia grupowe dla dorosłych

Harmonogram zajęć:
wtorki (co 2 tyg.) 18:30-20:30

Sala widowiskowa, Parter

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny z prowadzącą – 503 070 813.

 

 

Cena:
60 zł/m-c lub 48 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Prowadząca:
Mariola Rodzik-Ziemiańska – starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej, koordynatorka działań artystycznych oraz prowadząca Silnik Poezji, Galerię pod Oknem i Teatr Korzeni w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Aktorka pieśni, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka i autorka metody „Muzykoterapia Głosem”. Jest również wokalistką i założycielką formacji „Zawiało”, „TOMrzy” i „Projektu MRZenie”. Ponadto, angażuje się jako animatorka kultury, instruktorka zajęć artystyczno-rozwojowych oraz założycielka „Portu Sztuki”. Jest Wiceprezesem Stowarzyszenia z Wyboru / Szkoły z Wyboru, które promują innowacyjną edukację. Mariola jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii (mgr inż. Geoinżynierii). Ukończyła Szkołę Trenerów MERITUM (certyfikat EQF 5 – Trener Zrównoważonego Rozwoju), Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Aktorka Pieśni) oraz ASTO we Wrocławiu (certyfikat – Terapeuta Metody Muzykoterapii Integralnej). Przeszła szereg kursów i warsztatów, m.in. z zakresu pracy z ciałem, psychologii, aktorstwa oraz śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i archaicznego.