Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Haiga w Galerii pod Oknem – Zuzanna Truchlewska

15 marca, godz.18:00

W Galerii pod Oknem podziwiać będziemy Haiga – pocztówki Małgorzaty Skibińskiej, opatrzone słowem Zuzanny Truchlewskiej, napisanym także po… śląsku.

Są tacy, którzy tworzą ilustracje tuszem, inni wykonują własne zdjęcia, grafiki. Natomiast pani Zuzanna współpracuje z Małgorzatą Skibińską, fotografką z Wrocławia, która specjalizuje się w fotografii przyrodniczej, konceptualnej i portretowej. Dzięki temu kolektywowi, a także współpracy z Zuzanną Orzeł i Mariuszem Truchlewskiem wydano serię haig w formie pocztówek z haiku napisanym po śląsku. Prawdopodobnie to pierwsze takie połączenie japońskiej formy z gwarą śląską w historii.

W wywiadzie dla Dziennika Zachodnie Zuzanna Truchlewska o formie haiga opowiada tak: – Z tego skrzyżowania czerpię ogromną radość. Jestem świadoma, że nie możemy oceniać tych utworów z perspektywy klasycznego haiku, ale na pewno wzbudzają one zainteresowanie, a przede wszystkim są takim małym wycinkiem mojej duszy. Moi dziadkowie pochodzą ze Śląska, moi rodzice także, dlatego to „śląskie haiku” jest dla mnie takim zatrzymaniem chwili, czymś bardzo ważnym.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
15 marca
Godzina:
18:00