Taniec to życie, ciało, rytm, obraz. Taniec to wyzwolenie przez ciało – instrument, które prowokuje myśl – uczucie. Taniec bez słów wyraża nas samych, wyzwala piękno widziane w nieustającym ruchu ciała, wzrusza, naszą ekspresją i wyrazistością. Taniec wyraża emocje,  rozwija koordynację, muzykalność.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Twórczy taniec – NOWOŚĆ!

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup Twórczego Tańca odbędzie się
w dniu 22 września o godz.: 17:30 w Sali Kameralnej. Zapraszamy!

Grupa dla dzieci i młodzieży
od 7 do 9  lat. Środy 16:15-17:15
od 10 do 15 lat. Środy 17:30-18:30 Sala Lustrzana Parter

Odkrywcza improwizacja, w której odnaleźć można osobisty potencjał w ruchu, kształcąc świadomości ciała, wrażliwość, odwagę, wytrwałość i skupienie. Zajęcia pozwalają na poprawę kondycji, koordynacji ruchowej a przede wszystkim wyrażanie emocji, indywidualny rozwój, ponieważ podążają za tancerzem.

Prowadząca: Anna Burek. Cena: 35 zł/m-c

Anna Burek – magister sztuki na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP Wrocław. Aktualnie od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą – AB STUDIO. W ramach pracy zawodowej para się fotografią oraz projektowaniem graficznym. Tańczy od 15 lat, a od 4 lat jest instruktorem tańca współczesnego oraz improwizacji. Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych oraz improwizacyjnych. Artystyczna dusza. Ciągle w ruchu. Główną pasją jest wspinanie. Tańcem zajmuję się od 17 roku życia. Począwszy od tańca towarzyskiego, poprzez salsę, a skończywszy na tańcu współczesnym. Aktualnie prowadzę zajęcia dla grupy otwartej w zakresie improwizacji oraz tańca współczesnego dla dorosłych, oraz zajęcia taneczno-improwizacyjne dla dzieci w ramach CK Feniks.


Balet – taniec klasyczny z elementami jazzowymi – NOWOŚĆ!

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup Baletu i Modern Baletu odbędzie się
w dniu 22 września o godz.: 17:45 w Sali Widowiskowej. Zapraszamy!

Grupa dla dzieci: od 3 do 4 lat, od 5 do 6  lat, od 7 do 8  lat. Wtorki, Sala Lustrzana Parter

Określone figury i kroki baletowe prowadzą do świadomego rozwoju indywidualnego, zaś elementy tańca jazzowego m.in. wspierają wypracowanie prawidłowej postawy ciała i wspomagają koordynację ruchową.

Prowadząca: Oliwia Piontek. Cena: 25 zł/m-c (grupa I), 30 zł/m-c (grupa II i III)


Modern Balet & Contemporary oraz Jazz dance – NOWOŚĆ!

Grupa dla dzieci: od 5 do 6 lat, od 7 do 8  lat, od 9 do 13  lat. Czwartki …, Sala Lustrzana Parter

Zajęcia wspierają rozwój pamięci ruchowej, orientację w przestrzeni oraz świadomości ciała. Pobudzają twórczość oraz dziecięcą wyobraźnię, uwrażliwiają na różnorodne formy i gatunki muzyki.

Prowadząca: Oliwia Piontek. Cena: 30 zł/m-c (grupa I i II), 40zł/m-c (grupa III)

Oliwia Piontek – od dziecka związana z Teatrem Ziemi Rybnickiej oraz z Studiem tańca Vivero, tancerka, trenerka oraz zawodniczka. Od niedawna związana również z Domem Kultury w Chwałowicach. Absolwentka technikum o profilu Technik Żywienia. Studentka drugiego roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku Pedagogika; wczesnoszkolna i przedszkolna,  jak również certyfikowany animator zabaw (muzyka łagodzi obyczaje, w zdrowym ciele zdrowy duch, wyobraźnia nie ma granic). Od najmłodszych lat związana z tańcem i teatrem. Specjalizuje się w tańcu jazzowym oraz współczesnym,  który stał się jej największą pasją. Tancerka najwyższej, krajowej klasy „A” w stylu Jazz oraz Modern & Contemporary. Brała udział w wielu spektaklach i musicalach. Jak również Mistrzyni Świata, Wicemistrzyni oraz Finalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata Federacji IDO.


Street Dance

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup Street Dance odbędzie się
w dniu 22 września o godz.: 18:15 w Sali Widowiskowej. Zapraszamy!

Grupa dla dzieci: od 7 do 10 lat. Wtorki, 15:30-17:00, Sala Kameralna Parter

Grupa dla dzieci i młodzieży: od 11 do 15 lat. Wtorki, 17:15– 19:45, Sala Kameralna

Zróżnicowane style tańca ulicznego: hip hop, locking, popping, wacking, clip dance, ćwiczenia koordynacyjne i kondycyjne.

Prowadząca: Patrycja Amborska. Cena: 35 zł/m-c

Patrycja Amborska – przygodę z tańcem rozpoczęła mając 9 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury. Aktualnie tańczy w Teatrze Tańca Memento, który specjalizuje się w tworzeniu spektakli tanecznych w oparciu o technikę tańca współczesnego oraz street dance. Na zajęciach stawia nie tylko na uczenie się choreografii ale przede wszystkim na opanowanie podstaw tańca Hip Hop.


Taniec towarzyski – NOWOŚĆ! – Szkoła Tańca i Animacji TAŃCZYMY 

Grupa dla młodzieży i dorosłych od 16 lat. Wtorki  19:30 – 21:00, Sala Lustrzana Parter

Tańce klasyczne, latynoamerykańskie i nowoczesne dla miłośników aktywnego stylu życia – http://tanczymy.com/

Prowadząca: Joanna Dziedzic. Cena: 80 zł/m-c (opłata u instruktora)

Z uwagi na ograniczoną ilość osób na zajęciach obowiązują zapisy telefoniczne – 663490473


Taniec RELAKSACYJNY dla dorosłych – NOWOŚĆ!

Grupa dla młodzieży i dorosłych od 16 lat. Środy 19:00 – 20:30, Sala Widowiskowa (Scena) Parter

W melodii rytmie artystycznej muzyki, podczas intuicyjnego tańca spotkamy siebie w pełni, by zrelaksować się i nabrać mocy do twórczego działania.

Prowadząca: Anna Kasprzak-Chowaniec. Cena: 60zł/m-c

Anna Kasprzak-Chowaniec – właścicielka Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA. Choreograf, aktorka, tancerka oraz instruktorka pilates. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jest również absolwentką Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz licencjonowanym animatorem społeczno-kulturalnym. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Instruktorskie kwalifikacje w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School.


Zumba – NOWOŚĆ! – Szkoła Tańca i Animacji TAŃCZYMY

Zumba to fuzja tańca i aerobiku, kształtująca sylwetkę, poprawiająca kondycję i wyzwalająca potężne dawki pozytywnej energii – http://tanczymy.com/
Grupa dla młodzieży od 16 lat i dorosłych.
Zajęcia odbywaja się w czwartki w godz: 19:30 – 20:30 w Sali Lustrzanej – parter

Prowadząca: Oliwia Sałacińska. Cena: 60 zł/m-c, wejściówka: 18 zł (opłata u instruktora)

Z uwagi na ograniczoną ilość osób na zajęciach obowiązują zapisy telefoniczne – 663490473

Exit mobile version