FESTIWAL SŁOWA

XV REJONOWY FESTIWAL SŁOWA 

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Słowa, który w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach ma swoją wieloletnią tradycję.

Uwaga zmiana terminu: 27 maja 2021r. (czwartek)  g. 9.00 – 14:00
Miejsce: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach – s. Widowiskowa

Przepraszamy za utrudniania, zmianę terminu z 19.04  na 27.05 podjęliśmy z uwagi na obecne obostrzenia epidemiczne, które ograniczają zaplanowany wcześniej czas dla naborów gminnych i miejskich.

W ramach festiwalu odbędą się dwa turnieje dla uczniów klas I – VIII szkół podstawowych oraz 6-latków z przedszkoli:

1. Turniej Recytatorski,

2. Turniej „Wywiedzione ze Słowa”. 

Celem festiwalu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzanie talentów i aktywności twórczej dzieci, stwarzanie możliwości do wspólnej wymiany doświadczeń oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

Do udziału w festiwalu zapraszamy laureatów miejskich i gminnych eliminacji.

Zgłoszenia odbywają się poprzez wysłanie dokładnie i czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 21.05.2021r. na adres e-mail: festiwal.dkboguszowice@gmail.com.   

Konkursy miejskie i gminne powinny odbyć się do 17.05.2021 roku.

Do pobrania:  

Organizator realizuje turniej z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego i przestrzeganiem wymogów zawartych w przepisach prawa i zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu epidemii.


W ramach Festiwalu zaplanowano także dodatkowe wydarzenie online: “Księżycowe Opowieści” Joanny Kisielewskiej – Festiwal Słowa w sieci.

“Księżycowe Opowieści” to poetycko-muzyczny projekt Joanny Kisielewskiej (Bajdura). Pełen podszeptów od wiosennej rzeki, lasu i wolnej drogi. Joanna śpiewa i opowiada z ukulele, fletami, bębnem itp. Jej muzyka i krótkie historie wchodzą w nurt, strumień świadomości (czasami irracjonalny-księżycowy). Nurt ten niesie nas na księżycową wyspę gdzie czeka na nas kobieta foka z kobietą w czerwieni. Cyganka z włosami, które są domem dla ptaków i jej dzieci. Żywe kamienie pozostawione na rzece przez ducha miłości.
Joanna Kisielewska – artystka, poetka, wokalistka, performerka, aktywistka, animatorka projektów kulturalno-społecznych dla dzieci, rodziców, kobiet i mężczyzn. Autorka projektu Bajdurzy, w którym opowiada baśnie w towarzystwie etnicznych i elektronicznych instrumentów, tworząc przestrzeń nauki i zabawy dla dzieci. Współzałożycielka Żorskiego Ogrodu Społecznościowego.

Exit mobile version