Wystawa prac konkursu Zapachy Życia - DK Boguszowice

Galeria Pod Oknem wypełniła się nadesłanymi pracami kolejnej edycji konkursu Zapachy Życia. Temat pozwalał uruchomić wyobraźnię – plastyczna interpretacja tworzących się zapachów.

Wernisaż konkursowych prac odbył się 21 kwietnia 2023 r. Odwiedzający mogli przekonać się jak świetnie uczestnicy poradzili sobie z tematem przewodnim. Dziękujemy wszystkim i serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Żyjemy w świecie otaczających nas zapachów. Ich bogactwo i urozmaicenie nierzadko przenikają się wzajemnie, co staje się inspiracją do stworzenia nut zapachowych poprzez obrazy. Każdy obraz powinien zawierać w sobie tyle nut zapachowych, ile sobie można wymarzyć i wyobrazić.

Tematem prac konkursowych mogły być miejsca np.: las, miasto, park, wieś, itd. lub rzeczy: świeżo pościelone łóżko, a przy nim filiżanka herbaty, którą delektuje się ktoś przy otwartym oknie. Mógł to być lekki zapach drewna, politury oraz kwiatów, aromatu olejku unoszącego się z kominka zapachowego, czy perfum. A także zapach deszczu, przenikający się z oparami przejeżdżających samochodów i przyjemnym zapachem wydobywającym się z restauracji. Kombinacji zapachowych jest nieskończenie wiele, mają one pobudzać wyobraźnię, którą możemy władać bezgranicznie. Temat można było interpretować w różnych stylach artystycznych. 

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top