Wystawa fotografii pt. „Beardman” - DK Boguszowice

16 września 2022r. w Galerii „Pod Oknem” DK Boguszowice wystartowała wystawa fotografii pt. „Beardman”. Jarosław „Ciziewski” Zadora zaprezentował intrygujący cykl autoportretów.

Zarówno tytuł, jak i temat fotografii, nieprzypadkowo skojarzony z filmem „Birdman” A.G. Inarritu, ponieważ dotyka kwestii wcielania się w role, które czasem przybierają postać komiczną, a czasem tragiczną.

Jarosław „Ciziewski” Zadora – student Institutu Tvurci Fotografie Opava Czechy, członek kolektywu M6 Annual, w przeszłości członek klubu fotograficznego „Format” oraz teatrów „Masquera” i „Niedomówień”, czasem doręczyciel dźwięków (dj) oraz wizytator w pracowni rzeźbiarskiej, z wykształcenia ślusarz-spawacz, technik-mechanik, grafik. Pasjonat podróżniczy oraz rzeczy dziwnych i twórczych. Wiecznie młody.

Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą. Mający na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. w Indiach, Australii, Brazylii, Słowacji itd. Publikował w Vogue, Dzienniku Zachodnim, Wirtualnej Polsce, Magazynie Obscurnym, Nowinach, Fishka, Tygodniku Rybnickim.

Wernisażowi wystawy towarzyszyła premiera offline i online ekranizacji wiersza pt “Szmaty” Teatru Mariana Bednarka do muzyki projektu MRZenie.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top