Teatr Korzeni "Tylko na chwilę" - DK Boguszowice

Spektakl pt. “Tylko na chwilę” w wykonaniu Teatru Korzeni z DK Boguszowice. 

Człowieczeństwo w słowie, interakcji, muzyce, w kontekście bycia/trwania, w ruchu/zmianie, w kolejnej zalewającej fali zdarzeń. Ukazane w lustrze teatralnej rzeczywistości. Niepozorna historia: oni, relacje, emocje, zabawa, kryzys, droga… One i On: skłonni do wszystkiego, płyną na fali emocji, wirując nieprzerwanie. Odwieczne Kobiece i Męskie w zapytaniu, czy istnieje harmonia światów…

Premiera spektaklu odbyła się 25 marca 2022 w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Jego roboczą rejestrację możesz zobaczyć klikając na jeden z poniższych linków:

FULL HD

HD

scenariusz: Mariola Rodzik-Ziemiańska i Teatr Korzeni

reżyseria i udźwiękowienie: Mariola Rodzik-Ziemiańska

kostiumy: Anita Zelek

oświetlenie: Mateusz Preś

Obsada:

One: Lidia Białecka, Mariola Buszka, Zofia Myga, Mariola Rodzik-Ziemiańska.
On: Łukasz Niemier

Produkcja: DK Boguszowice


Teatr Korzeni spotyka się regularnie w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Zajęcia teatralne przeznaczone są dla dorosłych , osób pracujących, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Obejmują różnorodne formy artystyczne z nurtu otwartego teatru naturalnego, ubogiego, którego niewidzialne korzenie łączą się we wspólnej ekspresji aktorów wspierając ich w wyrażaniu emocji. Struktura teatru zbudowana jest na podstawie procesu grupy i zasobów poszczególnych uczestników.

Zajęcia teatralne obejmują ćwiczenia z zakresu rozwoju osobistego, muzykoterapii i teatru, które mają korzystny wpływ na wszechstronny rozwój uczestników. Sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu zdolności nie tylko scenicznych, pozwalają na połączenie wszystkich typów ekspresji uczestników: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej.

Teatr Korzeni spełnia funkcję integracyjną i wspólnotową, a zarazem terapeutyczną. Wprowadzenie uczestników w świat sztuki poprzez ćwiczenia teatralne, ruchowe, oddechowe i głosowe, arteterapeutyczne, powoduje wiele korzyści, rozwija intelekt, poszerza estetykę i intuicję wzbogacając uczestników nowymi treściami,. Poszerza słownictwo, rozwija logiczne myślenie, kształci pamięć i uwagę, eliminuje nieśmiałość i lęk. Jest punktem wyjścia do uaktywnienia wszelkich sfer psychicznych.
Teatr Korzeni powstał by łączyć i tworzyć teatralny wspólny dom.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top