Teatr KORZENI - DK Boguszowice

Teatr KORZENI
Teatralne spotkania grupy dorosłych – dwa razy w miesiącu. 

Powracamy do ukochanej poezji i prozy, przedstawiając niewypowiedziane myśli i obrazy. Kreujemy postaci przez siebie, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie, oczyszczenie.

Teatr jako forma artystycznego wyrazu posługująca się emocjami będącymi nośnikiem inwencji twórczej artysty. Zajęcia prowadzone w nurcie otwartego żywego teatru, którego niewidzialne korzenie łączą się we wspólnej ekspresji aktorów. W którym odnaleźć można inspirację w kierunku drogi osobistego rozwoju w sztuce performance i obrzędu artystycznego, z elementami relaksacji oraz pracy z głosem, ciałem i oddechem. Praca nad scenariuszem, warsztatem aktorskim z użyciem poezji i prozy, oraz autorskich tekstów uczestników. Teatr KORZENI to przestrzeń do wyrażania siebie w żywym teatrze. 

W sezonie 2019 powstała stała grupa i nie prowadzimy już naboru,
zajęcia odbywają się w godzinach od 18:15 do 20:30, w dniach:
10 i 24 września, 15 i 29 października, 19 i 26 listopada, 3 i 10 grudnia

PROWADZĄCA: Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka trwałego rozwoju, prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas Rozwoju”; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w DK Rybnik – Boguszowice.

Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM i Politechniki Wrocławskiej, oraz kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów aktorskich oraz wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego, a także pracy z ciałem. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich.
Prywatnie pełna wrażliwości na przyrodę i sztuki wszelakie Mama i Żona, dziergająca na drutach w MazziWool. Od lat jej pasją jest muzyka, teatr, psychologia i psychosomatyka.
www.facebook.com/SzalasRozwoju

Back to top