TEATR

Teatr to sposób na rozwój, który trwa, tutaj wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Teatry to największa duma Domu Kultury w Boguszowicach. Wielokrotni laureaci przeglądów, doceniani przez publiczność, chętnie zapraszani w gościnę, a także nieodmiennie gorąco oklaskiwani w swojej siedzibie.

Supeł, Supełek i Fik-Mik tworzą dzieci, których wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Młodzi aktorzy uczą się z wielkim zaangażowaniem, a nabyte umiejętności wykorzystują w przedstawieniach, wieńczących kolejne lata współpracy ze wspaniałymi instruktorami. Teatr Korzeni powstał jako odpowiedź na zainteresowanie tą formą rozwoju obserwowane wśród dorosłych osób. 

 

Spotkanie organizacyjne grup Supeł, Supełek i Fik-Mik odbędzie się 2 października o godzinie 17:00 na Sali Widowiskowej

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Teatr Supełek

Grupa dla dzieci od  7 lat. Środy 16:00-18:00, Sala Widowiskowa Parter

Odkrywanie tajników teatru poprzez zabawę, ruch, słowo, rekwizyt. Kreowanie postaci i scenicznej rzeczywistości w bajkowych spektaklach.

Prowadząca:  Izabela Karwot, Mateusz Suchan. Cena: 35 zł/m-c


Teatr Supeł

Grupa dla młodzieży od 15 lat.  Środy 18:30-21:00,  Sala  Widowiskowa Parter

Praca nad warsztatem i technikami aktorskimi. Tworzenie spektakli autorskich w różnych konwencjach teatralnych.

Prowadząca: Izabela Karwot, Mateusz Suchan. Cena: 35 zł/m-c


Teatr FIK-MIK

Grupa dla dzieci od 5 do 7 lat. Czwartki 18:00-20:00, Sala Widowiskowa Parter

Zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność poprzez różne techniki teatralne. Zabawa ruchem, przedmiotem, słowem. 

Prowadzący: Izabela Karwot, Mateusz Suchan. Cena: 30 zł/m-c

Izabela Karwot – reżyserka teatralna. Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej (specjalność: teatr) w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego, odbyła także dwuletnie szkolenie instruktorskie przy Akademii Teatralnej w Warszawie (2000 rok) oraz podyplomowe studia z reżyserii teatru dzieci i młodzieży we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Razem ze swoimi aktorami zdobyła wiele prestiżowych nagród. Aktualnie wspiera warsztatem założone przez siebie grupy teatralne w naszym Domu Kultury oraz prowadzi w Teatrze Ziemi Rybnickiej teatry „Guziczek”, „Tara-Bum” i „Rondo”. Skutecznie rozkręca swoją energią życie kulturalne całego Rybnika.

Mateusz Suchan – instruktor teatralny Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach, prowadzący zajęcia zarówno dla bardzo młodych aktorów jak i młodzieży. Student pedagogiki na AHE w Łodzi oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Miłośnik teatru i sztuk performatywnych, od dwóch lat związany z domem kultury, a od czterech ze środowiskiem teatru miłośniczego w Rybniku i na Śląsku. Prowadzi zajęcia w oparciu o teatr formy, ruchu, tańca i muzyki, a pedagogicznym wsparciem otacza w oparciu o ,,Porozumienie bez przemocy” Marshalla B. Rosenberga. Poprzez sceniczną zabawę i warsztat aktorski stara się odnajdywać piękno i dobro w każdym człowieku i każdej sytuacji. 


Teatr Korzeni  

Grupa dla dorosłych 2 i 4 wtorek miesiąca 18:30-20:30, Sala Widowiskowa Parter
Pierwsze zajęcia i spotkanie organizacyjne 6 października. Zapraszamy

Zajęcia w nurcie otwartego teatru prowadzącego przez sztukę performance’u, obrzędy artystyczne, pracę z głosem, ciałem i oddechem. Poszukujesz formy artystycznej, w której możesz wyrazić swoje emocje i zrelaksować się? Możesz powrócić do ulubionego wiersza, prozy, czy przedstawić niewypowiedziane myśli? Wykreować postać przez siebie, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie?
Weź udział w cyklu warsztatów teatralnych, które zakończy autorski spektakl.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska. Cena: 30 zł/m-c

Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju prowadząca autorskie warsztaty muzykoterapeutyczne w “Szałasie Rozwoju” oraz w Szkole Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju osobistego Meritum w Katowicach; wokalistka formacji “Zawiało” i „TOMrzy”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”; instruktorka zajęć artystyczno–rozwojowych, prowadząca Teatr Korzeni oraz starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Współtwórczyni Studio Mayazz. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM (trener zrównoważonego rozwoju – certyfikat EQF 5), Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii (mgr inż. Geoinżynierii), Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (aktorka pieśni). Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, m.in. pracy z ciałem, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.