TEATR

Teatry to największa duma Domu Kultury w Boguszowicach. Wielokrotni laureaci przeglądów, doceniani przez publiczność, chętnie zapraszani w gościnę, a także nieodmiennie gorąco oklaskiwani w swojej siedzibie.

Małe Formy Teatralne, Supeł, Supełek i Fik-Mik tworzą dzieci, których wyobraźnia otwiera horyzont innej rzeczywistości. Młodzi aktorzy uczą się z wielkim zaangażowaniem, a nabyte umiejętności wykorzystują w przedstawieniach, wieńczących kolejne lata współpracy ze wspaniałymi instruktorami.
Teatr Korzeni powstał jako odpowiedź na zainteresowanie tą formą rozwoju obserwowane wśród dorosłych osób. 

Teatr w Domu Kultury w Boguszowicach to sposób na rozwój, który trwa.

Teatr Supeł
grupa wiekowa: od 13 lat
zajęcia:
 czwartki,  17:00 – 20:00 <- zajęcia od 20 września!
opis zajęć: Zajęcia skierowane do młodzieży posiadającej już doświadczenia ze sceną. Uczestnicy pracują nad warsztatem, nieustannie poszerzając swoje możliwości sceniczne i aktorskie.
Prowadzący: Izabela Karwot i Michał Sabat
cena: 35 zł/m-c

Teatr Supełek
grupa wiekowa: od 8 lat
zajęcia: środy,  16:30 – 18:30 <- zajęcia od 19 września!
opis zajęć:
 Supełek czerpie z rozmaitych form i technik, nieustannie rozwijając umiejętności młodych aktorów. Łączenie teatru cienia, pracy z lalką i teatru tańca to sposób na wydobycie emocji i przetworzenie ich w sceniczną opowieść.

Prowadzący: Izabela Karwot i Michał Sabat
cena: 35 zł/m-c

Teatr FIK-MIK
grupa wiekowa: od 8 lat
zajęcia: piątek,  17:00 – 19:00  <- zajęcia od 21 września!
opis zajęć: Dziecięcy zespół teatralny, który umożliwia uczniom szkół podstawowych zapoznanie się ze sztuką aktorską. Zajęcia łączą elementy różnych technik i form teatralnych: teatr słowa, ruchu czy tańca. W ich skład wchodzą również warsztaty ze specjalistami z różnych dziedzin.
Prowadzące: Izabela Karwot i Anna Literacka
cena: 35 zł/m-c

Małe Formy Teatralne gr. 1
grupa wiekowa: 6-10 lat
zajęcia: wtorki,  16:00 – 17:30
opis zajęć: Podstawy sztuki teatralnej dla najmłodszych. Gry i zabawy ogólnorozwojowe, praca z lalką i rekwizytem, podstawy teatru słowa, elementy rytmiki i tańca. Rozwijanie wyobraźni i sztuki interpretacji, budowanie umiejętności pracy w grupie.
Prowadząca: Anna Literacka
cena: 30 zł/m-c

Teatr Korzeni   Nowy Sezon!
grupa wiekowa: dorośli
zajęcia:  
godz.: 18:15 do 20:30,

18 czerwca o 19:00,
(przerwa wakacyjna)
10 i 24 września,
15 i 29 października,
12 i 26 listopada,
Premiera w grudniu 2019r. 

opis zajęć: Poszukujesz formy artystycznej, w której możesz wyrazić swoje emocje i zrelaksować się? Możesz powrócić do ulubionego wiersza, prozy, czy przedstawić niewypowiedziane myśli? Wykreować postać przez siebie, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie?

Zapraszamy Cię na zajęcia teatralne prowadzone w nurcie otwartego żywego teatru, którego niewidzialne korzenie łącza się we wspólnej ekspresji aktorów. W którym możesz odnaleźć inspirację w kierunku drogi osobistego rozwoju w sztuce performance i obrzędu artystycznego, z elementami relaksacji oraz pracy z głosem, ciałem i oddechem.

Weź udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych, które zakończy autorski spektakl.

Teatr KORZENI to przestrzeń do wyrażania siebie w żywym teatrze.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska
cena: 30 zł/m-c

Głos i oddech teatru Nowość!
grupy wiekowe: 6-8 lat i od 13 lat
zajęcia dla grup teatralnych
opis zajęć: Warsztaty wspierające grupy teatralne w pogłębianiu praktyk scenicznych poprzez aktywne ćwiczenia oparte na osobistym doświadczeniu głosu, ciała i oddechu, jako narzędzi wyrazu. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Serdecznie zapraszamy także wszystkie osoby pracujące głosem.
Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska

Reklamy