Silnik poezji - DK Boguszowice

16 listopada godzina 18.30 Spotkanie z Krystyną Lenkowską, poetką, tłumaczką.
Opublikowała dziesięć zbiorów poezji i jedną powieść.
W 2013 roku otrzymała Nagrodę Literacką „Menada” na 17 festiwalu poezji Ditët e Naimit (Macedonia-Albania). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP).

Piszesz? Przyjdź! Przeczytaj!
Wstęp: 1 złPotęga wyobraźni. Wyobraźni, która przekracza wszelkie granice bez paszportu, nie liczy się ze schematem logiki i rozsądku, potrafi się utożsamić z kimkolwiek i z czymkolwiek. Potęga poetyckiej wyobraźni, która jest ekspresją wewnętrznej wolności.
Józef BaranFREDIMENTO (performance)
TEATR MARIANA BEDNARKA

Występują: Marta Mańka, Mariusz Banaszkiewicz, Lech Cesarz
Muzyka: Ines Nietrzpiel (wiolonczela), oraz fragment dźwięku z piosenki We Will Rock You zespołu Quen Performance poświęcony Freddiemu Mercury z zespołu Quen, na podstawie wiersza Mariana Lecha Bednarka ”Obrazek po próbie teatralnej”. Idea przesłania: Ponieważ sypie się zero, to znaczy, że wszystko zostało wyrwane z posad. I jedyną wartością zostały rytm, dźwięk, ruch, dziwne związki słów, pierwotność i dzikość. Aktorzy budują spójną kompozycję, nawiązującą nieco do krótkiej formy muzycznej Divertimento z XVII i XVIII w., której używali Mozart i Haydn. Jednak nie wszystkie aspekty i niuanse tego przedstawienia (na szczęście) można ująć w tak zwany opis idei. To trzeba zobaczyć i poczuć.
Reżyseria, scenariusz, rekwizyty, tekst: Marian Bednarek

Na kolejny Silnik Poezji zapraszamy 13 grudnia.

Back to top