Śpiew poziomki - premiera - DK Boguszowice

1 lutego o 18.30 Silnik Poezji – Śpiew Poziomki – premierowy spektakl poetycko-teatralny przekraczający tradycyjne recytowanie swojego wiersza przez poetę, wzbogacony animacjami filmowymi, parateatralną narracją i piękną muzyką.

Spektakl oparty na wierszach poetów skupiających się wokół rybnickiego kwartalnika „Wytrych”: Mariana Lecha Bednarka, Henryka Cierniaka, Tadeusza Kolorza, Leszka Sobeczki, Adama Marka, Marcina Barona, Krzysztofa Marka. Występują poeci oraz Alicja Dziopa w zastępstwie za L.Sobeczkę.

reżyseria, scenariusz, scenografia , rysunki do animacji: MARIAN BEDNAREK
animacje do wierszy: KAPUŚCIANY GOŁĄBEK POKOJU, OKULARY, KANAPKA HARLEKINA, POEMAT ZIEMNIACZANY, KOZIA ROBOTA, PAKT KLIMATYCZNY, UŚMIECH, BRZOSKWINIE : SYLWIA DWORNICKA
MALINY POLSKOŚCI, TRZY GŁOSY – MARIAN BEDNAREK i REMIGIUSZ ROMPAŁA
muzyka: TOMASZ MANDERLA, ZAZ, L’INDIFFERENCE CAFÉ ACCORDION ORCHESTRA
piosenka “Jarmark Rymów”: TADEUSZ KOLORZ
spektakl oparty na wierszach występujących poetów:
HENRYK CIERNIAK, ALICJA DZIOPA (w zastępstwie za Leszka Sobeczko), ADAM MAREK, KRZYSZTOF MAREK, TADEUSZ KOLORZ, MARIAN BEDNAREK

Silnik Poezji to cykl spotkań twórców i miłośników żywego słowa, który zapoczątkowali w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach rybniccy artyści Mariola Rodzik-Ziemiańska i Marian Lech Bednarek. Spotkania odbywają się w konwencji czytania poezji, performanceu, czy montażu poetycko-muzycznego. Wymiana doświadczeń, edukacja w dziedzinie literatury, jak i wzajemna inspiracja tworzą w tym cyklu ważną podstawę do rozwoju szerokich środowisk artystycznych. Silnik Poezji odbywa się w “Kawiarence” Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach od marca 2019r.

Bilet: 10 zł – KLIKNIJ I KUP ONLINE

Back to top