"Niedźwiedź i Masza" - DK Boguszowice

Niedźwiedź i Masza

Na scenie DK Boguszowice zagości legendarna para – Niedźwiedź i Masza! Fantastyczna adaptacja rosyjskiej baśni o zabłąkanej w lesie dziewczynce, która staje się zakładniczką niedźwiedzia. Zespół Państwowego Teatru Lalki ,,Tęcza” ze Słupska stworzył na jej podstawie mądry, pełen inteligentnego dowcipu spektakl na który serdecznie zapraszamy!


[googleapps domain=”drive” dir=”file/d/1JuimPfPEjFgxweYmg0PZc_fXqV489t4C/preview” query=”” width=”640″ height=”480″ /]

Spotkanie obojga bohaterów rozpisane jest na szereg zabawnych zdarzeń, w trakcie których Masza i Niedźwiedź, chcąc nie chcąc (choć bardziej jednak chcąc), wzajemnie się poznają. Nadpobudliwa, przytakująca sama sobie dziewczynka i zwierz o niezwykle ciętym języku są tu gwarantem znakomitych dialogów. Kiedy Maszy udaje się w końcu podstępem wyrwać z leśnego więzienia, dobrze wiemy (dzieci i dorośli), że ta para nie może bez siebie żyć.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TNP54I8XKJQ]

Co może się wydarzyć, kiedy mała, trochę zakręcona dziewczynka trafia przypadkiem do gawry brunatnego olbrzyma? Otóż – z niedźwiedziego gara znika kasza. Niby nic nadzwyczajnego, niby „zdarza się” i „stało się”, a jednak ma to zniknięcie daleko idące konsekwencje. Z tych najbardziej znaczących wymienić należy na pewno międzygatunkową przyjaźń, choć raczej tę z rodzaju bardziej skomplikowanych.

PTL TĘCZA na XXV Międzynarodowym Festiwalu “Spotkania” otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską dla Macieja Gierłowskiego za rolę Niedźwiedzia.

Ten spektakl nie ma słabych punktów i jest gwarancją genialnej rodzinnej rozrywki!

Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Tomasz Giczewski

Obsada:
Joanna Stoike-Stempkowska
Ilona Zaremba
Maciej Gierłowski
Mikołaj Prynkiewicz


Sugerowany wiek – od 3 do 10 lat

Bilety:

Przedsprzedaż do 31.03 – 25 zł
W kwietniu – 30 zł

 

 

Back to top