SCENA DOROSŁEGO WIDZA

19 października, g. 18oo

DWA – przedstawia Teatr Korez, reż. Robert Talarczyk

Tu wpada się tylko na chwilę – na drinka lub dwa, na mały podryw, na wielkie smutki i Bóg wie, co jeszcze. Nastrój jest duszny, dymny i gęsty od emocji, które kłębią się i kotłują, by raz po raz ukazywać nam dwoje ludzi – tych samych, a jednak wciąż różnych… jak różne są opowieści.

Relacje międzyludzkie ożywiane od komedii do dramatu, od żartu, poprzez ironię, aż do głębokiej nuty rozpaczy przez dwoje znakomitych aktorów Teatru Korez: Grażynę Bułkę i Mirosława Neinerta z pewnością poruszą dorosłych widzów maestrią gry aktorskiej. To mocny, wyrazisty spektakl, zapadający w pamięć na długo.

Ceny biletów: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu spektaklu

 

5 listopada, g. 18oo

HUMANKA – przedstawia Teatr Polski w Bielsku-Białej, reż. Agata Puszcz

W niedalekiej przyszłości istnieją sztuczne inteligencje, zamknięte w niemal ludzkich ciałach. Można kupić takiego humanoida w wersji męskiej lub żeńskiej, z rozbudowanym oprogramowaniem i kolejnymi dodatkami. Wydawałoby się, że w związku z tym większość problemów damsko-męskiej natury powinno przestać istnieć – nic bardziej mylnego.

W świecie, w którym każda rzecz ma swój zamiennik, człowiek wciąż poszukuje tego samego, czego poszukiwał 50, 100 i 150 lat temu…

Ceny biletów: 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu spektaklu

Niską cenę biletów zawdzięczamy projektowi TEATR POLSKA.

TEATR POLSKA jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA 2017 trwa od 2 września do 31 listopada 2017 roku i w tegorocznej, 9. już edycje weźmie udział 17 spektakli.

 

9 grudnia, g. 18oo

KOLEGA MELA GIBSONA – przedstawia Teatr Korez, reż. Waldemar Patlewicz

Boguszowicka publiczność miała na początku tego roku możliwość zobaczyć znakomity spektakl „Mianujom mie Hanka” w reżyserii Mirosława Neinerta. Tym razem dyrektor Teatru Korez zaprezentuje się aktorsko na scenie Domu Kultury w Boguszowicach w monodramie autorstwa Tomasza Jachimka „Kolega Mela Gibsona”.

Kim jest aktor, gdy nie jest już bohaterem? Kiedy zdejmie perukę i rajtuzy? Nadal na niego patrzą, a on nie traci głosu. A kiedy zamiast peruki włoży więzienny drelich, kostium i tak robi swoje, uruchamiając osobowość sceniczną.
Sytuacja przesłuchania także jest mu dobrze znana – a tu jeszcze czas niczym nie ograniczony! Upojenie własnym głosem i pragnienie wywoływania zachwytu niosą opowieść coraz dalej i dalej… Kim jest aktor? Kolegą Mela Gibsona. Lokalną znakomitością. Feliksem Rzepką.

Ceny biletów: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu spektaklu