Ćwiczenia rekreacyjne łagodzą napięcia, poprawiają samopoczucie i pobudzają kreatywność. Pomagają obniżyć poziom stresu, sprzyjają poczuciu równowagi i komfortu. Czas poświęcony własnemu ciału i umysłowi wycisza, korzystnie wpływa na wyobraźnię i wspiera rozwój.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Capoeira – sztuka walki połączona z akrobatyką, muzyką i tańcem

Grupa dla dzieci 6-9 lat, Środy 15:40-16:25, Sala Lustrzana Parter
Grupa dla dzieci, młodzieży i dorosłych 10+, Środy 16:30-17:45, Sala Kameralna Parter

Capoeira to brazylijska sztuka walki, która jest widowiskowym, narodowym sportem Brazylii łączącym walkę, akrobatykę, muzykę, taniec, śpiew i kulturę afro-brazylijską. Capoeira jest dyscypliną umożliwiająca trenowanie każdemu, zarówno osobom które chcą trenować rekreacyjnie i poprawić swoją formę i sylwetkę oraz tym którzy chcą intensywnie rozwijać swoje ciało i ruch. Capoeira dla dzieci jest przede wszystkim formą zabawy, podczas której młodzi adepci rozwijają swoje zdolności motoryczne, współzawodnictwo, interakcje społeczne, dyscyplinę,  a przede wszystkim mają możliwość spożytkowania ogromu energii ucząc się przy tym akrobacji oraz technik sztuki walki. Wszystko to przy akompaniamencie oraz nauce muzyki afro-brazylijskiej.

Cena: 40 zł/m-c,

Prowadzący: Sebastian Polkowski – trenuje Capoeira od 20 lat, a zajęcia prowadzi od ok. 14 lat. Doświadczenie zdobywał w Polsce oraz za granicą, uczestnicząc w treningach, szkoleniach, obozach i warsztatach pod okiem brazylijskich mistrzów i instruktorów. Uczestnik zawodów Capoeira, finalista mistrzostw Europy Capoeira Abada. Pasję do prowadzenia zajęć i doskonalenia własnej pracy trenerskiej zaczął rozwijać wraz ze zdobyciem wykształcenia w zakresie Wychowania Fizycznego i zdobycia tytułu instruktora sportu, a następnie integrując swoje własne doświadczenia trenerskie z samorozwojem. Zajęcia Capoeira prowadzi w różnych szkołach i placówkach w Zabrzu

puttygen.biz

, Tychach i Rybniku. Sebastian, na Capoeira znany jako „Pato” (każdy adept z czasem otrzymuje pseudonim w języku portugalskim) oprócz aktywnego trenowania Capoeira i pracy z aspektami ruchowymi jest absolutnym pasjonatem muzyki Capoeira. Sam ją aktywnie tworzy i jako jeden z nielicznych „nie brazylijczyków” doczekał się publikacji swojej twórczości na płycie CD,  a jego piosenki są dziś śpiewane w różnych grupach Capoeira na całym świecie.

JOGA relaksacyjna dla dorosłych

Rozciąganie i wzmacnianie, oddech i świadoma praca z ciałem. Praktyka jogi jest dla każdego niepowtarzalnym osobistym przeżyciem, indywidualna ścieżką rozwoju. W praktyce jogi ciało łączy się z ruchem, umysłem i oddechem doprowadzając w efekcie do poczucia równowagi, odprężenia i harmonii. Aby zacząć, nie musisz być elastyczny, silny czy rozciągnięty, to dzięki ćwiczeniom pod okiem nauczyciela będziesz kształtować te cechy.

Grupy dla dorosłych:
poniedziałki 18.00-19.15, Sala Kameralna Parter – TRWA NABÓRZAPISZ SIĘ
wtorki 10:00-11:15, Sala Kameralna Parter

Cena: 50 zł/m-c

Prowadząca:  Magdalena Niemczyk – instruktorka jogi. Posiada dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (uzyskany po trzech latach praktyki i 3 latach intensywnego kursu nauczycielskiego pod okiem Romana Grzeszykowskiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara). Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Jurka Jaguckiego, Lois Steinberg, Corin Biria, Christophera Tissot.


Zumba Szkoła Tańca i Animacji TAŃCZYMY

Grupa dla dorosłych i młodzieży 16+, Czwartki 19:30–20:30, Sala Lustrzana Parter

Zumba to fuzja tańca i aerobiku, kształtująca sylwetkę, poprawiająca kondycję i wyzwalająca potężne dawki pozytywnej energii – http://tanczymy.com/

Cena: wejściówka: 18 zł (opłata u instruktora)
Z uwagi na ograniczoną ilość osób na zajęciach obowiązują zapisy telefoniczne – 663490473

Prowadząca: Oliwia Sałacińska

Exit mobile version