PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI 2018

 

„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz.”

George Bernard Shaw

Wspomnienie roku 2018

VI Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni” był wyjątkowym wydarzeniem. Młodzi aktorzy zaprezentowali  nieprawdopodobnie wysoki poziom.>

PLAN FESTIWALU:

10 KWIETNIA

9:00 – 9:15 ROZPOCZĘCIE FESTIWALU 
9:15 – 14:30 I CZĘŚĆ PREZENTACJI KONKURSOWYCH – BILET 5zł/os.

9:15 – 9:50 „Alebaba i Rozbójniczki” TEATR „GROSZKI” Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie
10:10 – 10:20 „Cztery żywioły” TEATR „BAJ” Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rybniku
10:40 – 11:15 „Sen letniego wieczoru” TEATR RUCHU I ANIMACJI „TRiA” Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
11:35 – 12:00 „Skarpety Rakiety” TEATR „ORZESZKI” Klub Miejskiego Centrum Kultury i Sportu „Podłęże” w Jaworznie
12:10 – 12:25 „Rzecz o wojnie” „ALICJA WOJNAROWSKA” Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
12:40 – 13:05 „Dom Zupełnie Spokojnej Starości” TEATR „OPTIMUM” Szkoła Podstawowa „Optimum” we Wrocławiu
13:25 – 14:10 „Wojny Domowe” DZIECIĘCY TEATR SZYDEŁKO Wodzisławskie Centrum Kultury

13.00 – 14.45
   Przerwa obiadowa

15.00 – 17.30 Warsztaty dla teatrów festiwalowych – część I: CIAŁO, RUCH, SŁOWO, MUZYKA, SCENOGRAFIA
15.00 – 17.30 Spotkanie Instruktorów z Jurorami (omówienie spektakli konkursowych)

18.00 – 19:00 Spektakl „OZ” w wykonaniu Teatru „Szydło” z Wodzisławskiego Centrum Kultury – BILET 10zł/os.

11 KWIETNIA

9:00 – 9:15 ROZPOCZĘCIE FESTIWALU 
9:15 – 14:30 II CZĘŚĆ PREZENTACJI KONKURSOWYCH – BILET 5zł/os.

9:15 – 9:35 „Miałam piękny sen” TEATR „NIEDUŻY” Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
9:45 – 10:25 „Jadą dziady” MŁODZIEŻOWA AKADEMIA TEATRALNA „KROTOCHWILA” Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu
10.45 – 11:10 „Bohater – opowieść z przyszłości” TEATR „Projekt VIP” Fundacja Przestrzeń w Wasilkowie (Białystok)
11:25 – 11:45 „Nasz świat” TEATR „TUPTUSIE” Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie
12.00 – 12.20 „Tato” TEATR „PO KROPCE” Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu
12:30 – 12:55 „Byle do Lata” TEATR „TATARAK” Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie
13.05 – 13.30 „Dzieciństwo” TEATR FORM NIEWIELKICH Fundacja Przestrzeń w Wasilkowie (Białystok)

12.35 – 14.00 Przerwa obiadowa
14.00 – 16.00 Warsztaty dla teatrów festiwalowych – część II: CIAŁO, RUCH, SŁOWO, MUZYKA, SCENOGRAFIA
14.00 – 16.00 Spotkanie Instruktorów z Jurorami (omówienie spektakli konkursowych)
16.00 – 16.15 Przygotowania do wspólnej PARADY TEATRALNEJ
16.15 – 17:00 PARADA TEATRALNA  Przemarsz Teatrów rybnickim Deptakiem

17.00 – 18.00  Finał VII Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń Wyobraźni”: Sala Widowiskowa Teatru Ziemi Rybnickiej – BILET 10zł/os.

– Spektakl „Jesteśmy dorośli… Prawie” Teatru Supeł z Domu Kultury Boguszowice
– Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

VI Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni” zakończył się wyłonieniem 9 laureatów (3 pierwsze, 3 drugie i 3 trzecie miejsca) oraz przyznaniem 6 wyróżnień przez Jury w składzie: Elżbieta Łągwa-Szelągowska, Elżbieta Goszka-Kmieć i Agata Dawidowicz:

I miejsce – Teatr Arabeska A3 (spektakl „Ale dokąd?”) z Pałacu Młodzieży w Katowicach

I miejsce – Teatr Groszki (spektakl „Piraci”) z Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie

I miejsce – Teatr Fart (monodram „Pojedynek”) z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

II miejsce – Teatr Mała Fanaberia (spektakl „Psy i koty – psoty i kłopoty”) z Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

II miejsce – Teatr Banalia (spektakl „Ptasie trele”) z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

II miejsce – Grupa Teatralna z Polkowic (spektakl „Gdy coś nam spadnie z nieba”) z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie

III miejsce – Teatr Baj (spektakl „Deszczowy poranek”) ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Szkoła życia” w Rybniku

III miejsce – Teatr Miodzio (spektakl „Uszyta opowieść”) z Raciborskiego Centrum Kultury

III miejsce – Teatr Cebóla (spektakl „Szarość błękitu”) z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu

Wyróżniono:

Teatr Pierrot (spektakl „Księga marzeń”) z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy

Teatr Świetlik (spektakl „Pętla”) z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach prz ZSP w Lyskach

Teatr Zwierciadło (spektakl „Alicja w krainie czarów”) z Chorzowskiego Centrum Kultury

Teatr Młodego Aktora (spektakl „Razem lepiej”) z Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach

Teatr Figliki (spektakl „Pod-grzybek”) z Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu

Teatr Nibylandia (spektakl „Bazyliszek”) ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mikołowie

Swoje nagrody przyznało także festiwalowe jury dziecięce, złożone z aktorów rybnickich teatrów – Guziczka, Supełka, Supła, Fik-Mika i Na Cztery Łapy:

I miejsce – Teatr Baj

II miejsce – Teatr Arabeska A3

II miejsce ex aequo – Teatr Fart

III miejsce – Teatr Zwierciadło

Gratulujemy!

Protokół Przestrzeń Wyobraźni 2019

Poniżej garść kolorowych wspomnień, utrwalonych przez świetnego rybnickiego fotografa, Sebastiana Górę

</span