PROJEKTY PODWÓRKO BOGUSZOWICE - DK Boguszowice

19148891_1339107852810256_7715290152092520101_nProjekt Podwórko Boguszowice to efekt udziału boguszowickiego domu kultury w programie Dom Kultury + finansowanym z funduszy Narodowego Centrum Kultury. Dwa z czterech projektów skierowane są do kobiet, dla mieszkanek Boguszowic przygotowano inicjatywy: Flama, Co dwie baby, to nie jedna. W ramach spotkań warsztatowych panie rozmawiają, uczą się ciekawych umiejętności i rozwijają przyjaźń z własnym ciałem. Plotkowisko natomiast zostało przygotowane dla seniorów i młodzieży, gdzie panie i panowie mają okazję porozmawiać o dawnych tradycjach kulinarnych Górnego Śląska, gotować według tych tradycji oraz podzielić się ta wiedzą z młodzieżą, dla której czasem taki tematy bywają obce.  Dla młodzieży przygotowano #naprawimyto gdzie młodzi ludzie z Boguszowic pracują z muzykiem nad swoimi umiejętnościami: układają tekst do muzyki, opracowują choreografię, śpiewają.

 

Projekt #naprawimyto którego efekty będzie można zobaczyć podczas Boguszowickich Dni Młodych. Współpraca z muzycznymi liderami zakończy się koncertem, podczas którego warsztatowicze będą dzielić scenę z GrubSonem 6 października, prezentując dokonania wokół „Gatunku L”, nowego wydawnictwa artysty.

Projekt Co dwie baby, to nie jedna, którego istotą była nauka rzemiosła artystycznego, finiszuje 14 października. Z tej okazji będziemy mieli możliwość stać się uczniami nowych mistrzyń: warsztatowiczki poprowadzą stanowiska z działaniami animacyjnymi i artystycznymi dla chętnych mieszkańców Boguszowic.

Ostatnie spotkanie w ramach Plotkowiska, projektu skupionego wokół kulinarnych tradycji Śląska, to spotkanie przy wspólnym stole 21 października. Dobrodziejstwa kociołka oraz kapustę kiszoną wedle starego obrzędu dla wszystkich przygotują uczestniczki projektu wraz ze znanym śląskim kucharzem, a muzykę na żywo zapewnią lokalne zespoły: Przygoda i Zawiało.

Finał Flamy, projektu nakierowanego na holistyczny rozwój ciała i ducha, poznawanie swojego głosu i naukę relaksu dla zabieganych kobiet, mam, córek i babć, to uczta rodzinna, podczas której wystąpi rodzima formacja Zawiało. Zapraszamy na nią 28 października.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top