Poświęcanie czasu doskonaleniu umiejętności artystycznych przynosi radość obcowania z pięknem, rozwija wrażliwość. Na tych zajęciach spotykają się ludzie pełni pasji, patrzący na świat w podobnie niezwykły sposób.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Malarstwo i rysunek

Nauka malarstwa w technikach: rysunek artystyczny, akryl, akwarela, olej. Na zajęciach poznamy techniki malarskie, a także pobudzimy pozytywne emocje i kreację. Zajęcia plastyczne mają wpływ na koncentrację i pamięć, nawiązywanie relacji a także uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celów.

Grupy:
7-10 lat – wtorki 16:30-18:00
11 lat+ – wtorki 18:15-19:45
7-10 lat – czwartki 17:00-18:30
11 lat+ – czwartki 18:35-20:05

pracownia plastyczna IIp.

Cena: 55 zł/m-c

Prowadząca: Agnieszka Pacek – instruktorka zajęć plastycznych, fotografka, arteterapeutka, organizatorka wielu wydarzeń artystycznych i warsztatów witrażowych w technice Tifanny`ego. Niegdyś zaangażowana w działania I Festiwalu z Ikrą i Pikników rodzinnych w ramach stowarzyszenia Instytut Społeczny Silesia oraz w działania kulturalne stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto. Jej prace prezentowano na zbiorowych wystawach fotograficznych, m.in na wystawie Abstrakcje i Wizje w ramach Wieczoru Sztuk DK Chwałowice oraz na wystawie pod patronatem Polskiego Związku Fotografików pt.: Ciche Życie.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (magister prawa), PWSZ w Raciborzu (licencjat z Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych). Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na WSB w Cieszynie o kierunku Arteterapia. 

ZAPISZ SIĘ – od 1.08


Rzeźba

Rzeźba klasyczna – studium anatomii. Podstawy pracy z różnymi materiałami: rzeźbienie w drewnie, odlewy gipsowe, modelowanie w glinie.

Grupa dla młodzieży i dorosłych 16+, wtorki 16:30–20:30, pracownia rzeźby

Cena 55 zł/m-c

Prowadzący: Janusz Kurtek – legenda rybnickiej rzeźby, ocean cierpliwości i fantastyczny pedagog. Ukończył Uniwersytet Śląski na kierunku Rzeźba w pracowni prof. J. Fobera. Obecnie pracuje w KWK Jankowice. Prowadzi zajęcia z rzeźby w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach 

ZAPISZ SIĘ – od 1.08

Exit mobile version