OPERETKA - brak wolnych miejsc! - DK Boguszowice

Spieszymy z informacją, że nie ma już biletów na Operetkę Johanna Straussa “Wiedeńska Krew”. 

Dla wszystkich wielbicieli OPERETKI, którym nie udało się kupić biletu, mamy świetne wieści! – Zapraszamy na SYLWESTROWĄ GALĘ OPERETKOWĄ! To będzie niezwykła Noc Sylwestrowa!

Posłuchaj zapowiedzi!

Bilety na Sylwestrową Galę Operetkową do nabycia w Kasie Domu Kultury lub on-line na portalu biletyna.pl KUP BILET


11 października o godzinie 18:00

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach oraz Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zapraszają na operetkę pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają cudowne głosy i wspaniała muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.
Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.
W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Chaoran Zuo / Maciej Ogórkiewicz, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Bilety:
Normalny 55 zł
Ulgowy 45 zł (uczeń, student, senior)

KUP BILET

Libretto: Victor Léon i Leo Stein
Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Kostiumy: Dorota Wewióra
Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska
Produkcja: Jarosław Wewióra

Back to top