Nocna Orkiestra Eksperymentalna - DK Boguszowice

Nocna Orkiestra Eksperymentalna

Nocna Orkiestra Eksperymentalna to nowa formacja, która swoją działalność rozpoczęła z początkiem 2022 roku. Zespół wykonuje muzykę całkowicie nową, skomponowaną przez pomysłodawcę i założyciela orkiestry Piotra Kotasa.

Dużą rolę w kształtowaniu repertuarze orkiestry zajmuje zespołowa improwizacja, często o otwartej formie. W odróżnieniu od typowych zespołów jazzowych muzyka NOE nie opiera się na „tematach jazzowych”, ale w oryginalny sposób penetruje przestrzenie muzyki współczesnej, czerpiąc inspiracje do tworzenia nowych form, barw i środków wyrazu. W brzmieniu orkiestry orkiestry odnaleźć można elementy muzyki rozrywkowej, folkowej oraz world music. Obecnie w skład orkiestry wchodzi 20 najwybitniejszych instrumentalistów przede wszystkim z Rybnika ale również całego śląska.

Formacja ma już na koncie premierowy program „Listen to the Sound” – to pełne interakcji z publicznością muzyczne show, w którym orkiestra zabiera słuchaczy w głąb zjawiska jakim jest dźwięk. Publiczność w trakcie słuchania może poznać proces tworzenia się nowych kompozycji, a nawet wziąć udział bezpośrednio w tym procesie. Program pełen jest wspólnego muzykowania – to próbą zatarcia granicy pomiędzy publicznością a wykonawcą. Całość przeplatana jest nowatorskimi kompozycjami, o niekonwencjonalnych formach i nowatorskim brzmieniu, nie stroniącym od elektroniki.

DK Boguszowice z duma gości NOE w trakcie prób i koncertów z radościa wspierając ten nowatorski projekt.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top