Dźwięk daje znakomity pretekst, by skupić się na czymś i zaangażować. Muzyka jest przestrzenią wolności wyboru, w której człowiek sam określa swoją drogę, kierując się wyłącznie gustem. Zajęcia służą kształtowaniu słuchu i rozwijaniu talentów.

ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA:

Śpiew

Zajęcia obejmują ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, ćwiczenie utworów dobieranych odpowiednio do wieku, umiejętności i upodobań.

Zajęcia indywidualne 7+:
– poniedziałki 11.45-20.45
– godziny ustalane z prowadzącą.

Cena:
4 lekcje 45 min./mies – 275 zł oraz 220 zł (rabat z kartą Rybka)
2 lekcje 45 min./mies – 140zł oraz 112 zł (rabat z kartą Rybka)

6-10 lat:

4 lekcje 30 min./mies – 200 zł oraz 160 zł (rabat z kartą Rybka)

Pracownia muzyczna IIp.

Prowadząca: Joanna Spandel – instruktorka śpiewu, sopranistka, Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej. Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i zagranica. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i zagranica. Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki. Aktualnie nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka.

ZAPISZ SIĘ


Gitara

Zajęcia zorientowane są na naukę praktycznych elementów gry wykorzystywanych w muzyce rozrywkowej, bądź na przyswojenie wiedzy o notacji muzycznej i technikach klasycznych.

Zajęcia indywidualne/grupowe 7+:

czwartki 13.30-19.00 – godziny ustalane z prowadzącym.

Cena za 4 lekcje 40 min/m-c (dwie osoby na zajęciach)
125 zł/m-c
100 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Pracownia muzyczna IIp.

Prowadzący: Karol Husak – pasjonat muzyki, pedagog, instruktor gitary, a od niedawna także pisarz. W styczniu 2023 zadebiutował powieścią pt: „Niedopasowany”. Związany z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach jako instruktor udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu), po zaawansowane techniki gry i improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów – w przeszłości Akustyczna Historia, Whatever, obecnie współtworzy repertuar Projektu MRZenie.

ZAPISZ SIĘ


Pianino z Dorotą Wołczyk

Program dostosowujemy do indywidualnych umiejętności i stopnia zaawansowania w grze na instrumencie. Nauka gry na pianinie m.in. poprawia pamięć, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania.

Zajęcia indywidualne 6-18 lat:

Szczegółowe godziny ustalane z prowadzącą.

Pracownia muzyczna IIp.

Prowadząca: Dorota Fukała-Wołczyk – instruktorka gry na pianinie, odkąd pamięta muzyka była jej pasją, Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Teorii i Edukacji Muzycznej. Finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Instrumentalnego w Olsztynie. Brała czynny udział w dniach otwartych na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Od 2007 współtworzyła i dyrygowała zespołem Lege Artis w Pszowie z którym koncertowała we Francji. Od 2011 dyrygent chóru Słowiczek w Rybniku-Popielowie oraz chóru Harmonia w Jejkowicach.

ZAPISZ SIĘ


Pianino z Hanną Wierzycką

Program dostosowujemy do indywidualnych umiejętności i stopnia zaawansowania w grze na instrumencie. Nauka gry na pianinie m.in. poprawia pamięć, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania.

Zajęcia indywidualne 6-18 lat:

Szczegółowe godziny ustalane z prowadzącą.

Pracownia muzyczna IIp.

Prowadząca: Hanna Wierzycka – naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat i to właśnie ten instrument stał się jej „pierwszą miłością”. Od kilku lat spełnia się w roli kompozytorki i aranżerki – laureatka konkursu na miniaturę fortepianową „25 kompozycji na 25-lecie Wydawnictwa Muzycznego ABSONIC”, miała również okazję przygotować i wykonać w roli dyrygentki jeden ze swoich utworów na orkiestrę smyczkową. Jako skrzypaczka zasilała szeregi m.in. Żorskiej Orkiestry Kameralnej czy Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pd. Michała Gajdy, współpracując z zespołem Carrantuohill oraz wieloma artystami z Polski i zagranicy. Obecnie uczennica klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żorach.

ZAPISZ SIĘ


Skrzypce

Gra na instrumencie rozwija pamięć werbalną, połączenia nerwowe między dwoma półkulami mózgu, zdolności manualne, a przez to także potencjał intelektualny. Dzięki temu dziecko osiąga lepsze wyniki w nauce szkolnej. Uczy się także systematyczności, dyscypliny, skupienia uwagi i osiągania celów.
Na zajęciach nauczysz się grać na skrzypcach od podstaw, celem samodzielnego wykonania prostych lub bardziej skomplikowanych utworów muzycznych. Uczestnicy posiadający już wcześniej zdobyte umiejętności będą mogli je rozwinąć.

Zajęcia indywidualne 6-18 lat:

Szczegółowe godziny ustalane z prowadzącą.

Pracownia muzyczna IIp.

Prowadząca: Hanna Wierzycka

ZAPISZ SIĘ


Appassionato – zespół wokalny

Grupa dla młodzieży i dorosłych 16+, środy 18:30-20:00, sala kameralna parter
Zapraszamy wszystkich, którzy uwielbiają śpiewać do współtworzenia zespołu wokalnego. Zespół tworzy repertuar wielu gatunków, głównie gospel, muzykę rozrywkową, poważną oraz sakralną.

Prowadząca: Mirela Szutka – instruktorka śpiewu, absolwentka historii na wydziale nauk społecznych oraz kierunku dziedzictwo kulturowe w regionie na wydziale etnografii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiowała również sztukę i wiedzę o kulturze w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Pracuje jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku. Zasiada jako radna w Radzie Miasta Rybnika.

Exit mobile version