MAJ

07 maja, godz. 10.00
Marsz Polaków – Boguszowickich Przedszkolaków.

Wydarzenie artystyczne, zrzeszające dzieci z boguszowickich przedszkoli.


08 maja, godz. 18.00
WIECZORYNKA TEATRALNA


Zapraszamy dzieci do udziału w kolejnej wieczorynce, podczas której na  scenie DK Boguszowice aktorzy  dziecięcych zespołów teatralnych przedstawią Baśń  H. Ch. Andersena.  Zakończeniem wieczoru będą warsztaty plastyczne.  

Cena: 5 zł dziecko wraz z opiekunem.    KUP BILET


10 maja, godz. 18.30
SILNIK POEZJI

Bohaterem wieczoru będzie rybnicki poeta Adam Marek z najnowszym tomikiem wyjątkowo damsko – męskich wierszy pt. „Stan posiadania”, w którym magia słowa zlewa się w jedno z magią obrazu – fotografiami autorstwa Marii Kuczary. Zapraszamy także do prezentacji swojej twórczości w otwartym czytaniu. Wstęp bezpłatny.


17 maja, godz. 19.00
SPOTKANIE Z WINYLEM

Cykliczne spotkanie wielbicieli winyli, które poprowadzą: Robert Pior, miłośnik alternatywy, bywalec muzycznych festiwali, organizator koncertów i Adrian Karpeta, współorganizator giełdy płyt Vinyl Swap w Rybniku, któremu bliżej muzycznego środka, ale który od Roberta alternatywy dzielnie się uczy.  Posłuchamy płyt winylowych. Liczymy również na to, że to Wy zaskoczycie nas. ZABIERZCIE WIĘC SWOJE WINYLE I PRZYJDŹCIE. Wstęp bezpłatny.


18 maja, godz. 16.00
MALI TROPICIELE WIELKICH PRZYGÓD

Wyjątkowe warsztaty fizyczno-chemiczne dla dzieci. Wciągające pokazy, zapierające dech w piersiach eksperymenty, ciekawostki ze świata nauki oraz przede wszystkim świetna zabawa,  która uczy i rozwija! Cena: 20 zł dziecko wraz z opiekunem.


19 maja, godz. 16.00
BAJKOWA NIEDZIELA

Spektakl teatralny pt. „OZ” w wykonaniu Teatru Szydło, to przepiękne bajkowe przedstawienie skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Scenariusz powstał na kanwie powieści Lymana Franka Bauma „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Piękne, kolorowe kostiumy, gra świateł i cieni, efekty specjalne, autorska muzyka i… bańki mydlane. To wszystko i jeszcze więcej w spektaklu „OZ”. To, czego każdy z nas w życiu szuka i co jest dla nas ważne to miłość, przyjaźń, mądrość życiowa, odwaga i rodzina.

Cena: 10zł    KUP BILET


24 maja, godz. 19.00
TERAZ MUZYKA

Nowy cykl dla smakoszy dobrej muzyki…  KONCERT HAŃBA I ŻYWIOŁAK.
Muzyka proponowana w najbliższym spotkaniu, to dwa koncerty wywodzące się z nurtów tradycyjnych, których treści poruszają czas dwudziestolecia oraz mity i legendy słowiańskie. Muzyka
z gatunku polskiego neofolku, jednocześnie oprawionego w nuty w stylu rock, czy punk. 

Bilet normalny: 45 zł, bilet ulgowy (uczeń, student, senior): 35 zł     KUP BILET


25 maja,
BLISKO MAMY

Wyjątkowe spotkanie dla Mam o praktyce dialogu i relacji z dzieckiem.  Ponadto kreatywne warsztaty dla Mamy z dzieckiem i wspólny finał. W czasie trwania warsztatów zapewniamy opiekę  i  animacje dla dzieci.
Szczegóły wkrótce.


27 maja, godz. 19.00
SCENA DOROSŁEGO WIDZA

Teatr KOREZ:  KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Jaromira Nohavicy. Można, parafrazując słynne powiedzenie, stwierdzić: Gdyby ktoś taki jak Jaromir Nohavica nie istniał, pewnie trzeba by go było wymyślić. Owo Divne stoleti to przecież wiek, w którym i nam przyszło żyć. Wiek trochę straszny i trochę piękny, słodko-gorzki i tragikomiczny…

Bilet normalny: 49 zł, bilet ulgowy (uczeń, student, senior): 39 zł     KUP BILET


31 maja
PODWÓRKOWE OPOWIEŚCI

Piknik  rodzinny pod nazwą „Podwórkowe opowieści”. Podczas wydarzenia będą odbywać się zabawy i animacje dla całych rodzin. Imprezę uświetni koncert plenerowy.
Szczegóły wkrótce.