Lato w Teatrze – Pippi Pończoszanka

Spektakl PIPPI POŃCZOSZANKA i koncert BURA KURA:

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Pippi_plakat_print_1

Kilka słów o projekcie:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w 2011 roku odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszają do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można byłoby zagrać przedstawianie. 

W 2011 roku w ramach programu Lato w teatrze, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury.

Więcej o programie:
https://www.facebook.com/pg/programLatowteatrze/about/?ref=page_internal
http://latowteatrze.pl/

Objazdowy spektakl, wyprodukowany w 2013 roku we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi to Pippi Pończoszanka w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl do tej pory gościł w 60 miejscowościach.

Twórcy spektaklu:
tekst: „Pippi Långstrump” Astrid Lindgren
w tłumaczeniu: Agnieszki Hein i Magdy Godlewskiej
licencjodawca praw autorskich: Astrid Lindgren: Agencja Dramatu i Teatru
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
konsultacje cyrkowe: Grupa CARNIVAL
produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr PINOKIO w Łodzi
aktorzy: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Ewa Wróblewska
cyrkowcy: Mateusz Kownacki/Paweł Łobanowski, Marzena Lesiak, Stanisław Madej/Michał Ratajski
muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Piotr Frontczak/Kamil Stasiak, Łukasz Jerzykowski/Michał Nowak, Paweł Jabłoński

Warsztaty, koncerty i spektakl w Boguszowicach Osiedlu:

WTOREK 7 SIERPNIA
15oo
WARSZTATY dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat (DK Boguszowice)
17oo
Finał warsztatów: PARADA ulicami Boguszowic i MINIKONCERT w Wozie Metafizycznym (plac przed dawnym Hotelem przy ul. Patriotów)

ŚRODA 8 SIERPNIA 
18oo
SPEKTAKL w namiocie cyrkowym: PIPPI POŃCZOSZANKA (reż. Konrad Dworakowski) i KONCERT zespołu BURA KURA
(skwer przy kładce/moście nad torami – przy targowisku w Boguszowicach Osiedlu)

Na wszystkie wydarzenia (warsztaty, spektakl i koncerty) WSTĘP WOLNY! Ale UWAGA: na warsztaty i spektakl obowiązują zapisy – odbiór wejściówek w DK w godzinach urzędowania sekretariatu.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie!