Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach - DK Boguszowice

MIEJSCE PEŁNE MOCY I DOBREJ KULTURY! Imprezy, spektakle, koncerty oraz inne wydarzenia artystyczne! Świetne zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. ZapraszaMY!

Teatralny kalejdoskop i nie tylko

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach od wielu lat jest Domem Teatru, w którym działa bardzo aktywna grupa artystów w każdym wieku. Powstają tutaj barwne i pełne artystycznego polotu, profesjonalne spektakle, stwarzające szeroki wachlarz możliwości rozwojowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz teatralne letnie obozy. Tutejsze grupy stały się sztandarową wizytówką w dziedzinie kultury i edukacji nie tylko w Rybniku.

Jest o wyjątkowa przestrzeń artystyczna, która swoim ciepłem ogrzewa wielopokoleniową społeczność. Spotykają się tutaj całe rodziny, by wspólnie przeżywać teatralne uniesienia, niejednokrotnie będąc świadkami pierwszych kroków na scenie swoich pociech, czy czerpiąc doświadczenie z obserwacji dorosłych. Stres zostaje za kurtyną, a na scenie pozostaje już tylko radość i spełnienie. Towarzyszy temu zarówno edukacja rozbudzająca wrażliwość i wyobraźnię, jak i wsparcie w rozwoju artystycznym oraz świetna zabawa w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.

Odbywają się tutaj Stałe Zajęcia, które prowadzą wyjątkowi instruktorzy w wielu dziedzinach: Sztuki plastyczne: rysunek i malarstwo, rzeźba i rękodzieło, Hobby, Teatr, Muzyka, Taniec i Rekreacja. Twórczy Zespół DK Boguszowice zaprasza także na cykliczne imprezy dla Dzieci: Bajkowa Niedziela, Teatralna Wieczorynka i Mali Tropiciele Wielkich Przygód, które na stałe weszły do kalendarza rybnickich rodzin. Nie zapomniano również o młodzieży i dorosłych, dla których powstały wyjątkowo interesujące cykle: Scena Dorosłego Widza, Silnik Poezji, Spotkania z Winylem oraz Teraz Muzyka (koncerty w stylu alternatywnym) oraz Scena Operetkowa dla koneserów klasycznych brzmień. Z rozmachem prowadzone są festiwale: Festiwal Piosenki „Marzeniogranie”, Rejonowy Festiwal Słowa, dwa festiwale taneczne: „Roztańczone Pantofelki” i „Na Dwie i Cztery Nogi” oraz Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Teatralny  „Przestrzeń Wyobraźni”
realizowany w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Apetyt na inspirujące wydarzenia kulturalne w 
Domu Kultury wciąż rośnie i jeszcze w nowym roku świętować będzie można NOWY ROK na podczas Operetkowej Gali Sylwestrowej z przepysznym Menu.

Artystyczna pasja rozkwita w Boguszowicach, co udowadnia od lat goszczący u ogólnopolski Program TEATR POLSKA oraz wieloletnia dobra współpraca z placówkami oświatowymi, która owocuje w wspólnie realizowane spektakle oraz Festiwal Małych Form Teatralnych „Legendy Polskie”. DK Boguszowice to dobre miejsce na mapie Rybnika: wspierające w rozwoju, promujące artystyczne talenty i wybitne uzdolnienia. Swoimi działaniami wspiera imprezy miejskie i lokalne, pobudzając mieszkańców naszego miasta do twórczości i delektowania się sztuką.

Misją Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach jest zwrócenie uwagi na ważne tematy artystyczne oraz szerokie propagowanie ważnych wartości kulturalnych.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top