Nasi Instruktorzy:

TEATR

Izabela Karwot
Prowadzi: Teatr „Supeł”, „Supełek”, wspiera Teatr „FIK MIK” 

Pełna niespożytej energii z doskonałym podejściem do dzieci i młodzieży. Zawsze roześmiana, z głową pełną pomysłów. Reżyser świetnych spektakli dla dzieci i dla dorosłych. Razem ze swoimi aktorami zdobyła wiele prestiżowych nagród. Aktualnie wspiera warsztatem założone przez siebie grupy teatralne w naszym Domu Kultury oraz prowadzi w Teatrze Ziemi Rybnickiej teatry „Guziczek”, „Tara-Bum” i „Rondo”.  Skutecznie rozkręca swoją energią życie kulturalne całego Rybnika. Dyrektor Dk Boguszowice

Anna Zemczak
Prowadzi: Teatr „FIK MIK” i Małe Formy Teatralne

Słowa na scenie przyjaźnią się z Panią Anią. Z wdziękiem łączy obowiązki organizatora imprez nie tylko teatralnych. Teatralna pasja i promienny uśmiech oraz niebywałe pokłady cierpliwości i zrozumienia to znaki rozpoznawcze Pani Ani. Dzięki jej obecności w naszym domu kultury nigdy nie zabraknie kogoś, kto odgadnie, o co chodzi młodemu artyście. Z uważnością prowadzi młodych przez warsztat aktorski, w którym pomaga im wypowiedzieć to niewypowiedziane na scenie – tak, żeby świat się zatrzymał i posłuchał. Specjalistka w dziedzinie teatru DK Boguszowice.

Mariola Rodzik-Ziemiańska
Prowadzi: Teatr KORZENI

Trenerka prowadząca autorskie warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem w „Szałasie Rozwoju” oraz Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego „Meritum” w Katowicach”. Instruktorka zajęć artystyczno–rozwojowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Założycielka i reżyserka „Teatru Korzeni” oraz starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach. Poetka, aktorka, wokalistka formacji „Zawiało” oraz animatorka kultury w „Porcie Sztuki”. Od lat jej pasją jest muzyka i teatr oraz psychologia, psychosomatyka i analiza bioenergetyczna.

PLASTYKA

Elwira Zembrzuska
Prowadzi: Pracownię Malarstwa i Rysunku

Promień słońca tańczący z cieniami liści, delikatny urok skrzydełek motyla, łuk fali na powierzchni jeziora – to opowieści, które szemrzą w pracach Pani Elwiry. Chętnie dzieli się wiedzą, ucząc patrzeć na świat w pełen światła i zachwytu sposób. W jej pracowni adepci poznają sztukę utrwalania rzeczywistości z pomocą linii i koloru. pani Elwira w Domu Kultury prowadzi także RELAKS dla młodzieży i dorosłych. Starsza specjalistka ds. informacji i promocji DK Boguszowice.

MUZYKA

Karol Husak
Prowadzi: zajęcia nauki gry na gitarze

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się Wam pomyśleć, że jazz wyginął razem z dinozaurami, koniecznie musicie poznać Pana Karola. Nasz instruktor gry na gitarze w każdą muzyczną pogodę potrafi tchnąć własną duszę, a brzmią w niej wiecznie żywe inspiracje podstawami nowoczesnej muzyki rozrywkowej. Nie tak łatwo utrzymać go na miejscu – wciąż jest gdzieś zapraszany: a to z fusionowym Po Prostu na rybnicki rynek, a to z dreampopową zimową do radiowej trójki… Tak, tak, Karol to muzyk z prawdziwego zdarzenia. I można się od niego uczyć, uczestnicząc w tej pasji i rozwijając w dialogu z nim własną (nie tylko) muzyczną osobowość.

Mirela Szutka
Prowadzi: Zespół Instrumentalny Largo oraz Zespół Wokalny Appasionato

Czy tenory i soprany są bliżej Pana Boga? I czy anioły śpiewają altem? A basy…? Czy przejdą przez ucho igielne? Na te pytania odpowiedź zna być może tylko nasza znakomita nauczycielka śpiewu, z pasją poświęcająca się trenowaniu niewielkiej wspólnoty wokalnej. Obdarzona wrażliwym słuchem i bezpośrednią osobowością pani Mirela potrafi poprowadzić swoich śpiewaków z maestrią i polotem. Chórzystom proponuje niebanalny repertuar, budując w nich poczucie własnej wartości i wzmacniając wzajemne zaufanie w zespole. Społeczniczka o gorącym sercu – nie bez powodu prowadzi chór o wiele mówiącej nazwie Appassionato (muz. z uczuciem, z emocją).

Tomasz Manderla
Prowadzi: Manufakturę Dźwięków

Pomyślcie o przedmiocie – jakimkolwiek, który pod żadnym pozorem nie kojarzy Wam się z muzyką. Na przykład o łyżce do zupy. A teraz wyobraźcie sobie, że ta łyżka, za każdym razem, kiedy łowicie marchewkę wydaje dźwięk C w gamie durowej. Takiej właśnie magii potrafi dokonać Tomek Manderla. Twórcze podejście do świata nigdy go nie opuszcza, a swoje niezwykłe umiejętności kieruje w sferę muzyki. Pierwszy muzyczny dadaista Rybnika wraz ze swoją grupą młodych asystentów (którymi możecie zostać i Wy!) tworzy instrumenty i dźwięki istniejące do tej pory tylko w wyobraźni. Jak każdy czarodziej, Tomek ma znakomity kontakt z młodymi ludźmi, którzy widzą świat jako zapierającą dech w piersiach przygodę.

TANIEC

Sabina Dyla-Grad
Prowadzi: Balet, Modern Balet

Smukła, piękna i pełna tanecznego powabu, klasyczna tancerka, aktorka sceny muzycznej, śpiewaczka, założycielka Akademii Taneczno – Wokalnej Kontrapunkt. Jej życie to pasja w tańcu, który wyraża emocje w powabnym ruchu. Gdy tańczy, ruch ukazuje się jakby za muślinowym woalem. Jej pasja i doświadczenie powodują, że dzieci które prowadzi lgną do tańca i zakochują się w ruchu.

Bartłoniej Chwoła
Prowadzi: Street Dance 

Mężczyzna pełen tanecznej pasji, zawodowiec w swoim fachu zafascynowany street dance’m. Wulkan pozytywnej energii na naszej planecie. Aktor Teatru Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA”. Laureat wielu konkursów tanecznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znakomitym umiejętnościom pedagogicznym jak nikt potrafi zarazić młodych ludzi pasją do tańca.

RĘKODZIEŁO

Agnieszka Stuchlik
Prowadzi: Pracownię Ceramiki, Decoupage i Wikliny oraz Krainę Zręcznych Łapek

Wiedzieliście, że słowo „klatka” pochodzi od słowa „klecić”? A z czego można sklecić klatkę? Ano na ten przykład z wikliny, klinując jedną gałązkę o drugą… I tak dalej i dalej. Pomoże w tym chętnie Pani Agnieszka, pasjonatka rękodzieła, szczególnie w tej niezwykle efektownej formie. Ciepła osobowość, sprawne dłonie i umiejętność dzielenia się wiedzą sprawiły, że instruktorka jest zapraszana do współpracy przez różne ciekawe miejsca. Strasznie się cieszymy, że gości i u nas, prowadząc pracownię wikliny

HOBBY

Katarzyna Zmorek
Prowadzi: Zajęcia dla dziećmi „Mała Pasja”, „Odkryj swoją pasję”, Klub Gier „Elemele” 

Czwartkowe popołudnie: wreszcie upragnione spokój i cisza oraz możliwość wyłożenia się na kanapie… wtem dobiega nas głosik pociechy: „Mamo, Tato – nudzę się!” Radą na to dysponuje Pani Kasia, której zabawy dla najmłodszych jednocześnie zrelaksują całą rodzinę i pomogą skanalizować dziecięcy entuzjazm w poznawaniu świata. Atutem instruktorki jest niewyczerpana kreatywność, dzięki której każde spotkanie z nią to nauka kolejnych rozwojowych aktywności, świetnie nadających się do zastosowania w domu i pozwalających świadomym rodzicom na pełniejsze uczestnictwo w życiu dzieci. Tę cenną więź z maluchami warto wzmacniać i pielęgnować – tak szybko stają się dorosłe!