Nasi Instruktorzy:

Karol Husak

Prowadzi: zajęcia nauki gry na gitarze

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się Wam pomyśleć, że jazz wyginął razem z dinozaurami, koniecznie musicie poznać Pana Karola. Nasz instruktor gry na gitarze w każdą muzyczną pogodę potrafi tchnąć własną duszę, a brzmią w niej wiecznie żywe inspiracje podstawami nowoczesnej muzyki rozrywkowej. Nie tak łatwo utrzymać go na miejscu – wciąż jest gdzieś zapraszany: a to z fusionowym Po Prostu na rybnicki rynek, a to z dreampopową zimową do radiowej trójki… Tak, tak, Karol to muzyk z prawdziwego zdarzenia. I można się od niego uczyć, uczestnicząc w tej pasji i rozwijając w dialogu z nim własną (nie tylko) muzyczną osobowość.

Paulina Kotowska

Prowadzi: Street Dance M i Street Dance S

Najpiękniejszy wulkan pozytywnej energii na naszej planecie. Roztańczona, radosna, zawsze pełna pasji – taka właśnie jest pani Paulina. W dodatku jak przystało na nowoczesną kobietę, do perfekcji opanowała taniec nowoczesny a dzięki znakomitym umiejętnościom pedagogicznym i urzekającej osobowości jak nikt potrafi zarazić młodych ludzi pasją do tańca.

Janusz Kurtek

Prowadzi: Pracownię Rzeźby

Na materii zna się jak nikt. Rzeźbi w marmurze, granicie, piaskowcu, metalu, drewnie, gipsie… i wielu innych materiałach. Jego indywidualne techniki wciąż się rozwijają, a wyobraźnia nie ma końca. Wchodząc w świat form warto mieć takiego przewodnika, który doskonale wie, ile i jakiego rodzaju siły należy użyć, aby bryła dała się kształtować według woli. Pan Janusz zajmuje się również rysunkiem. Jego twórczość miewa rysy satyryczne – to takie mrugnięcie do nas, patrzących, dzięki któremu czujemy się zaproszeni w przestrzeń prac rzeźbiarza. Ich sugestywność i surowa uroda znalazły uznanie prywatnych kolejcjonerów, toteż dzisiaj niektóre z nich znajdują się w różnych miejscach na świecie.

Zofia Machowska

Prowadzi: Zajęcia Relaks i Relaks +50

Pasjonatka ruchu w zgodzie z naturą, słucha głosu ciała i rezonuje z otoczeniem niczym złota struna, przewodząc spokój do wnętrza i na zewnątrz. Zna tajemnice oddechu i światła, imiona mięśni i ich możliwości – dzięki temu potrafi tak po przyjacielsku dogadać się ze swoim ciałem, żeby przekroczyło dla niej niektóre granice. Swoim grupom z zaangażowaniem przekazuje praktyczne umiejętności nie tylko w zakresie rozciągania ciała – uczy także, jak rozciągnąć ducha i jak dobrze zamieszkiwać w swoim ciele, a poprzez nie – w świecie.

Tomasz Manderla

Prowadzi: Komputerowe Dźwięki 

Pomyślcie o przedmiocie – jakimkolwiek, który pod żadnym pozorem nie kojarzy Wam się z muzyką. Na przykład o łyżce do zupy. A teraz wyobraźcie sobie, że ta łyżka, za każdym razem, kiedy łowicie marchewkę wydaje dźwięk C w gamie durowej. Takiej właśnie magii potrafi dokonać Tomek Manderla. Twórcze podejście do świata nigdy go nie opuszcza, a swoje niezwykłe umiejętności kieruje w sferę muzyki. Pierwszy muzyczny dadaista Rybnika wraz ze swoją grupą młodych asystentów (którymi możecie zostać i Wy!) tworzy instrumenty i dźwięki istniejące do tej pory tylko w wyobraźni. Jak każdy czarodziej, Tomek ma znakomity kontakt z młodymi ludźmi, którzy widzą świat jako zapierającą dech w piersiach przygodę.

Wiesław Miłkowski

Prowadzi: Circulus – Klub Gier Planszowych

Jego prawdziwa pasja to szachy – cierpliwie i z uwagą Pan Wiesław od lat pomaga kolejnym adeptom pokonywać poszczególne stopnie trudności, a sukcesy jego wychowanków mówią same za siebie. Oprócz szachów Pan Wiesław ukochał też inne gry planszowe. Moda na „planszówki” od kilku lat jest coraz większa a ich producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych i ciekawszych „form rozrywki stolikowej” Logiczne myślenie, zdolność przewidywania i koncentracji oraz znakomita pamięć to umiejętności nie do przecenienia w dzisiejszej rzeczywistości, a właśnie w tych zdolnościach ćwiczy się każdy gracz na zajęciach Klubu Circulus! 

 Agnieszka Stuchlik

Prowadzi: Pracownię Ceramiki, Decoupage i Wikliny oraz Krainę Zręcznych Łapek

Wiedzieliście, że słowo „klatka” pochodzi od słowa „klecić”? A z czego można sklecić klatkę? Ano na ten przykład z wikliny, klinując jedną gałązkę o drugą… I tak dalej i dalej. Pomoże w tym chętnie Pani Agnieszka, pasjonatka rękodzieła, szczególnie w tej niezwykle efektownej formie. Ciepła osobowość, sprawne dłonie i umiejętność dzielenia się wiedzą sprawiły, że instruktorka jest zapraszana do współpracy przez różne ciekawe miejsca. Strasznie się cieszymy, że gości i u nas, prowadząc pracownię wikliny

Katarzyna Zmorek

Prowadzi: Zajęcia dla rodziców z dziećmi „Mamo, tato – nudzę się!”

Czwartkowe popołudnie: wreszcie upragnione spokój i cisza oraz możliwość wyłożenia się na kanapie… wtem dobiega nas głosik pociechy: „Mamo, Tato – nudzę się!” Radą na to dysponuje Pani Kasia, której zabawy dla najmłodszych jednocześnie zrelaksują całą rodzinę i pomogą skanalizować dziecięcy entuzjazm w poznawaniu świata. Atutem instruktorki jest niewyczerpana kreatywność, dzięki której każde spotkanie z nią to nauka kolejnych rozwojowych aktywności, świetnie nadających się do zastosowania w domu i pozwalających świadomym rodzicom na pełniejsze uczestnictwo w życiu dzieci. Tę cenną więź z maluchami warto wzmacniać i pielęgnować – tak szybko stają się dorosłe!

Mirela Szutka

Prowadzi: Zespół Instrumentalny Largo oraz Zespół Wokalny Appasionato

Czy tenory i soprany są bliżej Pana Boga? I czy anioły śpiewają altem? A basy…? Czy przejdą przez ucho igielne? Na te pytania odpowiedź zna być może tylko nasza znakomita nauczycielka śpiewu, z pasją poświęcająca się trenowaniu niewielkiej wspólnoty wokalnej. Obdarzona wrażliwym słuchem i bezpośrednią osobowością pani Mirela potrafi poprowadzić swoich śpiewaków z maestrią i polotem. Chórzystom proponuje niebanalny repertuar, budując w nich poczucie własnej wartości i wzmacniając wzajemne zaufanie w zespole. Społeczniczka o gorącym sercu – nie bez powodu prowadzi chór o wiele mówiącej nazwie Appassionato (muz. z uczuciem, z emocją).

Marek Żyła

Instruktor teatralny, twórca Sceny Marka Żyły,
stały gość Bajkowej Niedzieli

Hecny kabareciarz, teatralny huncwot i sceniczny przechera! Nie ma co, z tymi lalkami to już przegiął: nikt nie zachował powagi, wszyscy leżą i kwiczą. Taki to obraz nędzy i rozpaczy każdorazowo reprezentuje sobą publiczność spektakli Pana Marka. Jego humor jest stale aktualizowany i zawsze świetnie wymierzony, dzięki niezwykłemu talentowi zrozumienia widza. Ta umiejętność sprawia, że lalkarz wie, co, kiedy i do kogo trafi… czy tego wyczucia można się nauczyć? I czy animacja lalek jest trudniejszą czy łatwiejszą do opanowania sztuką? Koniecznie spróbujcie się przekonać podczas prowadzonych przez niego warsztatów!

Reklamy