Teraz Muzyka - MACIEJ LIPINA śpiewa piosenki ze spektaklu SKAZANY NA BLUESA - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teraz Muzyka – MACIEJ LIPINA śpiewa piosenki ze spektaklu SKAZANY NA BLUESA

23 kwietnia 2022 18:00 19:30

Rysiek Riedel wiecznie żywy! Dla wielbicieli Dżemu i jego charyzmatycznego wokalisty przygotowaliśmy wyjątkowy wieczór! Największe i nieśmiertelne przeboje legendarnego zespołu w doskonałym wykonaniu i świetnych aranżacjach!

Ponadczasowe hity, które zabrzmią na naszej scenie będą pochodziły z przebojowego spektaklu „Skazany na bluesa”. W Teatrze Śląskim przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik. Spektakl otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego.

Premierowy wieczór zakończył się kilkunastominutową owacją na stojąco, podwójnym bisowaniem i głośnym skandowaniem imienia Riedla. Gwarantujemy, że takich emocji nie zabraknie także na koncercie w DK Boguszowice!

Reżyser główną rolę powierzył od września 2014 r. Maciejowi Lipinie – liderowi zespołu Ścigani. To właśnie on zaśpiewa dla Was piosenki Ryśka Riedla. Wokaliście towarzyszył będzie zespół muzyków Teatru Śląskiego – czołówka polskiej sceny muzycznej.

Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i pedagog muzyczny. Założyciel i lider grupy Ścigani. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”. Jeden z szóstki solistów (Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki i Jacek Wójcicki) w oratorium Jana Kantego-Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

Oto próbka tego co Was czeka:

Skład:

Paweł Ambroziak – gitara
Sebastian Kret – gitara
Adam Snopek – instrumenty klawiszowe
Ronald Tuczykont – bass
Michał Dziewiński – perkusja
Bilet 45 zł – normalny, 35zł – ulgowy (senior/uczeń/student)

35zł – 45zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top