Teraz Muzyka w Sieci - koncert San Giuseppe Gangsta - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teraz Muzyka w Sieci – koncert San Giuseppe Gangsta

30 kwietnia 2022 17:00 18:00

Tym razem w cyklu Teraz Muzyka w Sieci zagramy w niezwykle intrygującym stylu. Będzie to muzyka oparta na katolickich tekstach i wykonana w aranżacji punkowej oraz punk rockowej.

Kolejna świetna kapela z Rybnika zagości na scenie DK Boguszowice. Wkrótce zarejestrujemy ich koncert. Warto poczekać, bo są po prostu unikalni – nie wzorują się na innych zespołach i nie grają coverów. Tworzą swoją muzykę!

KATOLPUNK, czyli mocniejsze brzmienia i uwielbienie Boga

Wiele osób uważa, że świetnym sposobem na uwielbienie Boga jest śpiew i gra na intrumentach. Właśnie w ten sposób robi to San Giuseppe Gangsta na swojej wydanej niedawno płycie KATOLPUNK. 

Stworzenie tego krążka trwało kilka dobrych lat i przyczyniło się do tego sporo osób – zarówno aktualni członkowie zespołu, jak i ci, którzy zakończyli już swoją przygodę z tą grupą. W pracach nad płytą brała udział również schola z Parafii Św. Józefa Robotnika w Rybniku. Na albumie znajdziecie 11 piosenek, w tym 3 bonusy i jak podkreślają muzycy: „jak brzmi płyta można sprawdzić za katolskie „co łaska””. 

Pochodzący z płyty singiel pt. „Korona”, opowiada o trwającej pandemii koronawirusa z punktu widzenia katolika. 

Włączam YouTuba i oglądam mszę świętą
Łączę się z Bogiem miedzianą skrętką 
Cyfrowy płynie przekaz kazania 
W sieci różaniec, koronka, litania 

– słyszymy w refrenie. Teledysk do utworu powstał w klimatycznej scenerii „Juliusza”:

Gangsterzy św. Józefa

Grają razem od 4 lat i mają na swoim koncie już kilka ciekawych teledysków. Mają różne zawody i gusta muzyczne. Miłośnik bluesa Michał Kula jest inżynierem budownictwa i pracuje w spółdzielni mieszkaniowej. Gitarzysta, spec od partii solowych, wokalista i korzystający z życia emeryt – Andrzej Motyka – swój pierwszy zespół założył w wieku 12 lat. Najmłodszy stażem w zespole – basista Dariusz Latos – prowadzi własną firmę transportową, a niedzielne wieczory najchętniej spędza w swoim domowym studio, grając jazzowe standardy z rybnickim muzykami jazzowymi. Natomiast perkusista Gaudenty Sylwester Fedorczyk jest franciszkaninem.

Być może znacie juz ich „Chojkę”. Pastorałka, ale góralska. W ciężkim wykonaniu rockowym, ale z udziałem dziewczynek o anielskich głosach:

O swojej twórczości sami mówią tak:

Nasza siła polega na tym, że choć łączy nas jedna pasja i jeden cel, tak naprawdę każdy z nas jest inny i ma inne korzenie muzyczne. W składzie mamy bluesmana, fana ska/reggae, rockmana i fana ciężkiego metalu. Po wrzuceniu do kociołka takiej mieszanki powstają utwory, które ciężko jednoznacznie sklasyfikować. Gramy własną muzykę i nie chcemy nikogo kopiować. Z założenia gramy „katolpunk”, czyli połączenie katolickich tekstów z muzyką punkrockową. Natomiast nie ograniczamy się żadnymi sztucznymi ramami. Dla nas nie jest problemem wzięcie na warsztat wspaniałej i jednocześnie dostojnej pieśni kościelnej „Głoś imię Pana” i zaśpiewanie jej w wersji rockowej. Chcemy pokazać, że również fan ciężkich brzmień może być głęboko wierzącym katolem.

Wystąpią w składzie:
Michał Kula – lider, wokal wiodący, gitara rytmiczna
Andrzej Motyka „Blady” – gitara solowa, wokal pomocniczy
Paulina Szojda – bas
br. Gaudenty Sylwester Fedorczyk „Gaudi” – perkusja 

Patronat medialny – Radio 90

Link do premiery YT:

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top