Teraz Muzyka: Recital Klasyczny - "Czego słuchali ludzie, zanim powstało radio..." - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teraz Muzyka: Recital Klasyczny – „Czego słuchali ludzie, zanim powstało radio…”

21 kwietnia 18:30 20:00

Paderewski, Dworak, Schuberta, Beethoven i nie tylko! Zapraszamy na recital klasyczny Kai Kosowskiej, wyjątkowej pianistki młodego pokolenia, obdarzonej słuchem absolutnym, niewidomej od urodzenia, dla której muzyka jest całym światem. Pianistce na altówce towarzyszył będzie Krzysztof Woźniczko.

Kaja Kosowska – fortepian. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo (studia magisterskie) oraz w klasie kompozycji prof. Eugeniusza Knapika (studia licencjackie).Swoje umiejętności rozwijała podczas Kursów Mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Aleksieja Orłowieckiego, Annę Malikovą, Katarzynę Popową-Zydroń, Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Jerzego Sterczyńskiego, Dang Thai Sona, Lee Kum Singa.Stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2001 r.) Laureatka Estrady Młodych 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Często występuje z recitalami, prezentując w nich arcydzieła fortepianowe takie jak: „Maski”-Karola Szymanowskiego, „Preludia”-Debussy’ego czy „Iberię”- Isaaka Albeniza. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w projektach kameralnych współpracując z wybitnymi solistami i zespołami kameralnymi( Violapiano, Dumicz Ensemble). Jako solistka występowała z takimi orkiestrami, jak Sinfonietta Cracovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach czy Filharmonia Zabrzańska. 

Krzysztof Woźniczko – altówka. W 1996 r. ukończył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie altówki prof. Stefana Kamasy. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów dla altowiolistów, a także dla zespołów kameralnych. Największą inspiracją dla Krzysztofa pozostaje do dziś Tabea Zimmermann, która słysząc go prywatnie w 1990 r. zachęciła do wykonania solowego repertuaru altówkowego z towarzyszeniem orkiestry. Od 2007 roku współpracuje z wybitną polską pianistką Moniką Rosca, realizując projekty kameralne a także nowatorskie przedstawienia muzyczno-teatralne. W roku 2011 wspólnie z Markiem Dumiczem powołał do życia Dumicz Ensemble, w którego skład wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy. W 2015 roku rozpoczyna współpracę z pianistką Kają Kosowską, poszerzając stale repertuar miniaturowy i sonatowy. Od 2016 roku duet Kosowska-Woźniczko (vel. Violapiano) regularnie koncertuje podczas spotkań ze słuchaczami i można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Katowice w ramach audycji „Czy to prawda, że…”.

20zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top