
- To wydarzenie minęło.
Teraz Muzyka: Adam Snopek – stand-up przy fortepianie Od Bacha do AC/DC
4 czerwca 2021 – 17:00 – 18:30
Zapraszamy na niezapomniany wieczór muzyczny przy fortepianie z dużą dawką humoru i dobrej zabawy!
„Od Bacha do AC/DC” – wyjątkowy na skalę kraju stand-up przy fortepianie, w trakcie którego w nietuzinkowy sposób porozmawiamy o muzyce. Połączenie stand-upu, performance’u, koncertu. Całość doprawiona odważnym, specyficznym poczuciem humoru oraz niezwykłą energią niezwykłego artysty.
Co jest ważniejsze rytm czy melodia?
Dlaczego pewne piosenki brzmią podobnie?
Dlaczego jednych utworów słuchamy częściej niż innych?
Dlaczego kompozytorzy mniej uzdolnieni mieli się lepiej od geniuszy?
Dlaczego piosenka „Pieski małe dwa” jest wyjątkowa?
Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z Adamem Snopkiem – charyzmatycznym pianistą i wokalistą. Przemierzymy szlaki muzyczne od rytmów plemiennych poprzez muzykę klasyczną, jazz aż po współczesną muzykę rozrywkową.
Odkryjemy genezę zmian zachodzących w muzyce na przestrzeni wieków. Po profesjonalnym rozśpiewaniu, wykonamy wspólnie „Acapulco”, „Twist and shout”, „Waterloo”.
Weźmiemy udział w quizie, odgadując tytuły piosenek z filmów, seriali i bajek.
Stand-up, w trakcie którego odkryjemy, że co trzeci utwór światowego repertuaru współczesnej muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki „Pieski małe dwa”.
Stand-up, w trakcie którego poznacie nieznane fakty z życia popularnych artystów, odkryjecie rodzaje muzyki i zakończeń utworów, a także będziecie mieli okazję wspólnie pośpiewać.
Przekonacie się, że jeden śpiewający pianista i fortepian na scenie potrafią wyczarować magiczny, pełen pasji i emocji performance, który na długo pozostanie w Państwa pamięci.
Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje również z Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Jako muzyk sesyjny koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Czechach, Słowacji, Szkocji, Anglii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech.