Teraz Muzyka w Sieci - Gabi Foksa - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teraz Muzyka w Sieci – Gabi Foksa

24 lutego 2022 18:00 19:00

W kolejnej edycji cyklu Teraz Muzyka w Sieci zaserwujemy Wam spotkanie z intrygującą artystką młodego pokolenia. Przed Wami zaskakujące i ciekawe brzmienia oraz zróżnicowane klimaty muzyczne. Nadchodzi młodość! Nadchodzi GABI FOKSA!

Gabriela Foksa, występująca pod pseudonimem Gabi Foksa, to pochodząca z Sosnowca multiinstrumentalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Jej talent ekspolodował już w pierwszych latach życia, a przygodę z muzyką zaczęła jako mała dziewczynka. Warsztat wokalny szlifowała w prywatnej szkole muzycznej. Muzyczna droga Gaby to przykład olbrzymiej miłości do muzyki i determinacji w realizacji celów. Efekt? Pierwsze zaśpiewane przez nią covery pojawiły się w Internecie, gdy artystka miała zaledwie 13 lat!

Kolejny dowód na talent Gabrysi to oszałamiająca kolekcja zwycięstw w ogólnopolskich konkursach wokalnych – jest ich 24-krotną laureatką! Ma na swoim koncie m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej, II miejsce na X Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej FIM oraz podczas VI Festiwalu „Szanujmy Wspomnienia”. Jest laureatką konkursu Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Wzięła także udział w II Edycji The Voice Kids.

Wszystko zaczęło się od coverów

Jak już wspomnieliśmy śpiewała je we wczesnej młodości, ale prawdziwą petardę zafundowała słuchaczom i fanom w ubiegłym roku. Zaskoczyła nie tylko talentem, ale również wyjątkową regularnością I sumiennością. Artystka wydawała codziennie przez równe 50 dni po jednym coverze znanych już nam piosenek (z granym przez siebie podkładem). Całość projektu przy wsparciu miasta Sosnowiec została wydana w formie digibook’a. Materiał można odsłuchać w całości na platformach Spotify, Tidal, Apple Music i in.

Mocna trzynastka

O wieku kobiet nie powinno się wspominać, ale w tym przypadku po prostu trzeba. Gabi jeszcze trochę poczeka na swoje 20te urodziny, a jej dorobek już teraz wygląda okazale!

Na debiutanckiej płycie artystki pod tytułem „Szarada” znajdziecie 13 utworów w bardzo zróżnicowanych klimatach muzycznych. Nie zabrakło nostalgii i wzruszeń, ale Gabi nie stroni również od mocnych i porywających do tańca brzmień. Bardzo sprawnie porusza się na pograniczu POP, DARKPOP i SYNTH. Patronem przedsięwzięcia jest miasto Sosnowiec.

Do jej utworów dobrze nam znanej scenerii śląskich miast powstało już kilka ciekawych teledysków. My polecamy zaprawiony mrocznym vibe’m “NIE WIEM”:

Siłą jej twórczości jest rozpoznawalny i autorski styl oraz ciekawe teksty, które sama tworzy:

Po prostu pisze to, co siedzi w mojej głowie, przemyślenia na temat danych rzeczy. Czasem jest zwykła zabawa tekstem i muzyką, żeby stworzyć też trochę zabawniejsze, wpadające w ucho rzeczy. Również ludzie dają mi motywację, mam bardzo duże wsparcie oraz pomoc w tym co robię, ze strony bardzo wielu osób – mówi artystka.

Gabi już teraz zapowiada swój kolejny krążek!

Gabi Foksa w DK Boguszowice

Link do premiery YT koncertu na naszej scenie.

W naszej serii rejestrowanych koncertów staraliśmy się zawsze zaprezentować Wam najbardziej interesujących młodych artystów regionu. Różnorodne style, talent i zaskakujące brzmienia. Tak będzie i tym razem. Czekajcie – naprawdę warto!

Partnerem medialnym wydarzenia jest Radio 90.

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top