Silnik Poezji: Premiery: “Prowincja” w oku i “MRZenie” w uchu - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Silnik Poezji: Premiery: “Prowincja” w oku i “MRZenie” w uchu

17 września 2021 18:00 20:00

Promocja wyboru wierszy Mariana Lecha Bednarka pt . “PROWINCJA” i muzyczne „MRZenie” w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Wybór wierszy PROWINCJA zebranych na podstawie siedmiu książek poetyckich Mariana Lecha Bednarka i wielu publikacji w pismach literackich.
Książkę w posłowiach omówili:  Magdalena Rabizo-Birek i Edyta Antoniak-Kiedos. Rekomendacja na okładce: Adam Wiedemann.
„MRZenie” to muzyczna ekspresja wokół tętniącego rytmu, poezji i muzykoterapii własnym głosem, autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej i Tomasza Rodzika – małżeństwa rybnickich artystów oraz Karola Husaka wybitnego rybnickiego gitarzysty.
Wstęp wolny!

Marian Lech Bednarek – poeta, prozaik, malarz, scenograf, twórca teatralny (Teatr Mariana Bednarka, założony w 1992 r.). Zrealizował wiele spektakli, które wystawiał na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w kraju (poznańska MALTA, Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Łódzkie Spotkania Teatralne), a także w Teatrze Witkacego oraz za granicą, m.in. we Francji i na Ukrainie. Dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, kurator Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki im. Vincenta van Gogha, twórca i koordynator międzynarodowych Prezentacji Poezji Wizualnej. Autor tomików poetyckich: Kawałek Życiorysu 1991, Notatki z Prowincji 1998, Granice Graniczki 2004, Kim Jestem? 2007, Obrazowiersze 2008. Rozmowa z Ptakiem 2014, Widowisko 2018, zbioru próz Sianoskręt 2012 i Zapiski 2016. Publikował m.in. w: „Czas Kultury”, „Nowa Okolica Poetów”, „Topos”, „PAL”, „Miesięcznik Literacki”, „Okolice”, „Radar”, „Śląsk”, „Psi Vino” (Czechy). Redaktor naczelny pisma artystycznego „Plama” w latach 1997-2005. Założyciel i lider Przewoźnego Klubu Literackiego w Rybniku, członek Wolnej Inicjatywy Artystycznej „Wytrych” oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Czernicy koło Rybnika.

Mariola i Tomasz Rodzik to założyciele zespołu Zawiało z projektami RETRO i FOLK, autorzy widowisk: „Elektrycerze”, „To Nie Koniec Świata”, „Rybnik o zachodzie Słońca”. Współtwórcy wielu projektów kulturalno-społecznych przy współpracy ze stowarzyszeniami: “Mały Kolberg”, “Uwagi wARTe”, “Instytut Społeczny Silesia”. Twórcy Portu Sztuki. Współzałożyciele “Stowarzyszenia z Wyboru”, które promuje naturalną edukację podążającą za potrzebami ucznia w Szkole z Wyboru. Mariola Rodzik-Ziemiańska to muzykoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego w Szałasie Rozwoju i Szkole Trenerów w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach, aktorka pieśni, wokalistka.
Tomasz Rodzik to multiinstrumentalista, malarz, grafik, założyciel Studio Mayazz.
Karol Husak – miłośnik muzyki, zapaleniec gitarowy, prowadzący działalność artystyczną i edukacyjną w Rybniku, prowadzi solową działalność muzyczną pod pseudonimem „Mr. Charles”. 

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top