Silnik Poezji: Paweł Kobylewski - Karbunkuł - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Silnik Poezji: Paweł Kobylewski – Karbunkuł

19 maja 18:00 19:30

Zapraszamy na spotkanie z laureatem XVIII Regionalnego Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka. Paweł Kobylewski od ponad 18 lat pisze wiersze, ale po raz pierwszy napisał je… po śląsku!

Dariusz Sośnicki orzekł, że “Paweł Kobylewski robi w konwencjach, ma kunszt i odwagę, a jego wiersze czyta się z prawdziwą przyjemnością.” Tomasz Kosik dodał, że wiersze tego autora “mają swój jedyny i niepowtarzalny klimat”. W “Karbunkule” Kobylewski potwierdza wysoką formę, dzieląc się z nami zbitym poetyckim kruszcem. Tutaj każdy okruch i filigran ma swoją wagę gatunkową, i nastraja do konstruowania wielopiętrowych interpretacji.

Paweł Kobylewski, bytomianin, który całe swoje życie związał z Rozbarkiem wydał kolejny tom wierszy, tym razem zatytułowany „Karbunkuł”. 

Ukończył filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydał arkusz poetycki „Podróż w nieznane”, a jego wiersze były drukowane w antologiach: „Struna Orficka 2011-2015” „Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015”, „Przewodnik po zaminowanym terenie 2”, a także w różnych czasopismach literackich m.in. w: Toposie, Arteriach, Frazie, Helikopterze, Wydawnictwie J. W 2016 roku dzięki Bytomskiemu Centrum Kultury, autor wydał swój pierwszy tomik wierszy pt. „Podróż w nieznane”.

Wstęp wolny!

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top