PREMIERA książki i muzyki - Karol Husak, z cyklu Silnik Poezji - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PREMIERA książki i muzyki – Karol Husak, z cyklu Silnik Poezji

15 kwietnia 18:00 20:30

Zapraszamy na spotkanie i koncert wszystkich miłośników literatury, muzyki – sztuki szczerej, zaangażowanej i nietuzinkowej na wydarzenie z cyklu „Silnik Poezji”. Wieczór ten dedykujemy Karolowi Husakowi, którego pasja tworzenia wypełnia codziennie.

Będzie to wyjątkowo inspirujący czas: usłyszymy historię powstania powieści, zanurzymy się w rozmowach z autorem, zakupimy książkę z autografem i posłuchamy dobrej muzyki z nurtu smooth jazzu i popu. Premiera książki jest także powodem do zaprezentowania szerokiej działalności muzycznej autora.

KSIĄŻKA: „Niedopasowany” Karol Husak: Pomysł na książkę zrodził się jeszcze w młodości i choć adresowana jest ona do młodzieży, jej wielowątkowość sprawia, że cieszy się uznaniem również dojrzalszych czytelników. Motywem przewodnim powieści stało się dorastanie młodego artysty, w rzeczywistości tworzonej przez blichtr, sensacje i fałsz, do której ciężko się dopasować komuś, kto pragnie rozwijać swój talent we własnym tempie i nie chce podążać za narzuconymi wzorcami.

MUZYKA: Będziemy świadkami premierowych wykonań autorskich piosenek i utworów instrumentalnych Karola Husaka. Stylistycznie utwory oscylują w rejonach smooth jazzu oraz muzyki pop. Muzykę zaprezentuje sam artysta w towarzystwie zaproszonych Gości: muzyków i wokalistów działających nie tylko na terenie miasta Rybnika.

Wystąpią wokaliści:
Rafał Kozik – znany z programu The Voice Of Poland,
Alina Michniewicz,
Izabela Szołtysik,
Łukasz Marek,

Oraz zespół muzyków:
Grzegorz Goły – bas,
Tomasz Szczepanek – perkusja,
Adam Dzierżęga – klawisze,
Piotr Skupień – gitara,
Grzegorz Kozłowski – djembe,
oraz
Karol Husak – gitara elektryczna.

Karol Husak – pasjonat muzyki, pedagog, instruktor gitary, a od niedawna także pisarz. W styczniu 2023 zadebiutował powieścią pt: „Niedopasowany”. Związany z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach jako instruktor udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu), po zaawansowane techniki gry improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów – w przeszłości Akustyczna Historia, Whatever, obecnie współtworzy repertuar Projektu MRZenie.

Wstęp wolny!

Free

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top