Silnik Poezji - Jakub Strumień - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Silnik Poezji – Jakub Strumień

1 kwietnia 2022 18:30 20:00

W trakcie kolejnej edycji Silnika Poezji gościć będziemy fana cechu włamywaczy „Wytrych – Wolna Inicjatywa Artystyczna”.

Jakub Strumień – pełnoletniość (pełną letniość? pełną lotność?) osiągnął w pierwszej połowie ostatniej dekady zeszłego (na wszystkim, czyli na niczym?) tysiąclecia.
Miłośnik pospolity, z okopowych, żywo reaguje na światło najbliższych, łatwy w pielęgnacji, zasuszony sprawdzi się równie dobrze jako zakładka podręcznika medycyny sądowej, co ekskluzywnego wydania islandzkich sag. Ostatnio ponownie potraktowany Kurylewiczem, błotem pośniegowym, fragmentem: „Ludność otoczyła w Messynie mój powóz i wołała: Wyrwij nas z baraków”. Familijnie spełniony mieszkaniec Bytomia.  

Od debiutu, czyli czasu pierwszego lotu na pokładzie „Helikoptera” wiosną 2018 roku, zdarzyło mu się mieć „Wizje”, dotknąć „E-prawdy”, zaczernić „artPapier”, oczyścić w wirtualnej „Odrze”, a po drodze zmagazynować nieco więcej niż gdzie indziej w „eleWatorze” i doświadczyć równie uprzejmego zainteresowania ze strony innych redakcji. 

Po spotkaniu z autorem zapraszamy na otwarte czytanie wierszy.

Wstęp wolny!

Silnik poezji to spotkanie miłośników żywego słowa w konwencji czytania poezji, performance`u czy montażu poetycko-muzycznego, któremu towarzyszy wymiana doświadczeń, edukacja w dziedzinie literatury, jak i wzajemna inspiracja. Spotkanie prowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska.

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top