Scena Małego Widza - Teatr Rawa - MOMO - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Scena Małego Widza – Teatr Rawa – MOMO

8 października 17:00 18:00

„MOMO” to inscenizacja kultowej powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”.

„MOMO” to inscenizacja kultowej powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”.

Książka Michaela Ende opowiada historię samodzielnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dorośli mieszkańcy dzielnicy przychodzą do niej z trapiącymi ich zagadnieniami, a ona daje im swój czas – wysłuchując z pełną uważnością. Dzieci uwielbiają Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.

Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie – mroczne postaci, które pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. Sprawiają, że nawet w zapomnianej dzielnicy, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie stara się w pracy, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są nudnymi zabawkami. Popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto.

Na szczęście Momo stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

Spektakl „MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka posiadająca nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promująca pozytywne wartości etyczne.

Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Twórcy:

  • autor: Michael Ende
  • autor przekładu: Ryszard Wojnakowski
  • reżyseria: Hubert Bronicki
  • scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo / Bartosz Socha / Krzysztof Pyta
  • muzyka: FURTEK
  • wsparcie techniczno-organizacyjne/media: Maciej Dziaczko
  • występuje: Ewa Kubiak

Sugerowany wiek widzów: 5+

Czas trwania: około 55 minut

Ceny biletów:
normalne – 35 zł;
ulgowe (uczeń, student, senior) – 28 zł;
z kartą mieszkańca „Rybka” – 28 zł.
* promocje nie łączą się ze sobą

28zł – 35zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top