Nocna Orkiestra Eksperymentalna - próba otwarta - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nocna Orkiestra Eksperymentalna – próba otwarta

24 maja 19:30 22:00

Nocna Orkiestra Eksperymentalna zaprasza na kolejną próbę otwartą!

Grają razem od początku 2022 roku, łączy ich radość, którą daje wspólne muzykowanie i tworzenie. Zespół wykonuje muzykę całkowicie nową, skomponowaną przez pomysłodawcę i założyciela orkiestry Piotra Kotasa.

W brzmieniu Orkiestry odnaleźć można elementy muzyki rozrywkowej, folkowej oraz world music. Obecnie w skład orkiestry wchodzi 20 najwybitniejszych instrumentalistów przede wszystkim z Rybnika, ale również całego Śląska. DK Boguszowice z duma gości NOE w trakcie prób i koncertów z radością wspierając ten nowatorski projekt.

Dużą rolę w kształtowaniu repertuaru orkiestry zajmuje zespołowa improwizacja, często o otwartej formie. W odróżnieniu od typowych zespołów jazzowych muzyka NOE nie opiera się na „tematach jazzowych”, ale w oryginalny sposób penetruje przestrzenie muzyki współczesnej, czerpiąc inspiracje do tworzenia nowych form, barw i środków wyrazu.

Formacja ma już na koncie premierowy program „Listen to the Sound” – to pełne interakcji z publicznością muzyczne show, w którym orkiestra zabiera słuchaczy w głąb zjawiska jakim jest dźwięk. Publiczność w trakcie słuchania może poznać proces tworzenia się nowych kompozycji, a nawet wziąć udział bezpośrednio w tym procesie.

Wstęp na otwartą próbę jest wolny, a godzina jej zakończenia – trudna do określenia…

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top