PREMIERA: Teatr Na Pół - MĘCZEŃSTWO PIOTRA OHEYA wg. S.Mrożka - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PREMIERA: Teatr Na Pół – MĘCZEŃSTWO PIOTRA OHEYA wg. S.Mrożka

6 lutego 2022 18:00 19:00

Męczeństwo Piotra Oheya na deskach DK Boguszowice!

Na tej premierze nie może Cię zabraknąć! Zapraszamy do scenicznego świata Sławomira Mrożka – koniecznie sprawdźcie jak świetnie poradzili sobie z klasycznym tekstem młodzi aktorzy Teatru Na Pół!

Co się dzieje, kiedy w wydawałoby się spokojne, ustatkowane, wręcz nudnawe życie bohaterów wkracza nieprzewidywalne COŚ? Na przykład tygrys ludojad w łazience. Jakie będą konsekwencje pojawienia się nieproszonego gościa w domu Oheyów? Jedno jest pewne, nie pozostanie to bez wpływu na ich losy.

Miejscem akcji jest dom zamieszkiwany przez tytułowego Piotra Oheya z rodziną. Pewnego dnia, młodszy syn państwa Oheyów – Jaś Ohey dostrzega w łazience obecność tygrysa. Informacja ta powoduje, że mieszkanie Oheyów zaczynają odwiedzać nietypowi goście. Całość dramatu pełna jest typowych dla stylu autora groteskowych zdarzeń, w ostateczności doprowadzających do zaskakującej końcówki.

Jednoaktówkę nagrodzoną w konkursie teatru telewizji Mrożek napisał w 1959 roku. Niewątpliwym atutem tekstu była nowatorska forma, nietuzinkowa pomysłowość twórcy, ale jak się okazuje po ponad pół wieku, także stale aktualna fabuła, dotykająca ironicznej prawdy o rzeczywistości, jakże celnie wpisującej się w życiorysy kolejnych pokoleń.

reżyseria: Mateusz Suchan
asystentka reżysera: Magdalena Martyniak
scenariusz: Paulina Da-Via
muzyka: Tomasz Manderla
oświetlenie: Mateusz Preś
plakat: Zuzanna Stuchły

WYSTĘPUJĄ:
Małgorzata Fiołka, Dorota Zielińska, Lilianna Matuszek, Marta Strzałkowska, Daria Reclik, Sandra Widera, Julia Pikulicka, Nadia Krupa, Nicole Kubiak, Jan Leszczyniak, Jakub Granieczny, Jakub Strzałkowski.
Produkcja DK Boguszowice

Bilety:
25zł normalny
15 zł ulgowy (senior/uczeń/student)

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top