“Marzyciele mogą więcej” Agnieszka Klimek-Fałat - wernisaż i spotkanie / koncert Irlander - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Marzyciele mogą więcej” Agnieszka Klimek-Fałat – wernisaż i spotkanie / koncert Irlander

11 maja 18:30 20:30

Zapraszamy na pełne dziecięcej magii spotkanie z autorką twórczych warsztatów „Marzyciele mogą więcej”. Świętujemy jubileusz 10-lecia pracy artystycznej i dydaktycznej Agnieszki Klimek-Fałat.

Kolorową przestrzeń DK Boguszowice wypełni także równie radosna i przepięknej barwy, oryginalna muzyka duetu Irlander: Zbigniew Seyda, od 35 lat związany z grupą Carrantuohill oraz jego syn Paweł Seyda.

Program:
– Wernisaż prac plastycznych Dzieci z Polski i Ukrainy
– Spotkanie z fotografką i autorką warsztatów
– Koncert duetu Irlander
Wstęp wolny!

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Kuczera
Organizator: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach

Partnerzy:
Małe Charaktery – Psychologiczny magazyn dla dzieci
Życie Szkoły – Czasopismo dla nauczycieli
Renezis Szkoła spełnionych marzeń
Irlander – Zbigniew i Paweł Seyda
Radio 90


WYSTAWA “Marzyciele mogą więcej” ukazuje potęgę marzeń i wrażliwości Dzieci z Polski i Ukrainy. Prezentujemy prace najmłodszych, stworzone na przestrzeni ostatnich 10 lat, podczas autorskich warsztatów Agnieszki Klimek-Fałat. 

Tematem przewodnim jest potęga marzeń i wrażliwości najmłodszych. Opowieść o pragnieniach, potrzebach i miłościach naszych pociech. Prace obrazują ukryte w dzieciach marzenia, o których często nie zdajemy sobie sprawy, a w pędzącym świecie zapominamy o nie zapytać.
Rower, jogurt, ciepła kurtka, mała kurka czy świat bez złości… motywy prac plastycznych są tak różne, jak różne są środowiska, w których dorastają, i różne problemy, z którymi muszą mierzyć. Obrazy pozbawione pragmatyzmu dorosłych, a pełne dziecięcych emocji, mówią więcej niż tysiące słów. Dają możliwość do głębszej refleksji nad stanem emocjonalnym współczesnego dziecka.

SPOTKANIE z autorką warsztatów: Poruszymy istotne kwestie wspierania najmłodszych w ich szczęśliwym dorastaniu. Agnieszka Klimek-Fałat na bazie swojego 10-letniego doświadczenia pedagoga, nauczyciela, matki oraz twórcy szeregu inicjatyw dla dzieci, podzieli się swoimi spostrzeżeniami o formach wsparcia dzieci z najróżniejszych środowisk w ich drodze do dorosłości. Opowie o twórczej kreacji, potędze dziecięcych marzeń i możliwościach wykorzystania nieskończonego dziecięcego potencjału, bez względu na otoczenie w jakim dorasta, komfort finansowy rodziców lub jego brak oraz inne warunki środowiskowe. Opowie jak poprzez różnego rodzaju inicjatywy i warsztaty możemy wspierać placówki oświatowe w ich misji nauczania i kształtowania nowych pokoleń. 

Agnieszka Klimek Fałat – Założycielka Fundacji RENEZIS – szkoły spełnionych marzeń, twórczyni warsztatów „Marzyciele mogą więcej” – cyklu szkoleń dla szkół i przedszkoli, przedmiotu „W obronie marzeń”, programów telewizyjnych „Dzieci widzą lepiej” oraz „Świat, którego nie widzimy”. Pedagog, nauczyciel, psycholog szkolny oraz fotograf – z pasji do dzieci. Stworzyła w Rybniku wystawy „Dzieci Rybnika” oraz „Dzieci z osiedla B”. Trener mentalny, mówca oraz hipnoterapeuta.
Niestrudzenie odkrywa potencjał wśród najmłodszych. Pokazuje i uczy jak marzyć oraz kreować swoją własną rzeczywistość. Pełna pasji i wrażliwości, naturalnie tworzy niezwykłą więź z dziećmi. Poprzez swoje działania inspiruje i pozwala zaistnieć dzieciom z wszelkich środowisk. Tworzy przestrzeń aby pokazywać dzieciom ich siłę, moc i wartość. Wychodzi poza ogólnie przyjęte schematy. Nie boi się nowych wyzwań. Swoimi działaniami udowadnia ulubioną maksymę, że niemożliwe nie istnieje. Tam gdzie nie ma narzędzi do pracy, tworzy je sama.  

KONCERT: IRLANDER – duet, który tworzą: Zbigniew Seyda (gitara, bouzuki i głos) z synem Pawłem grającym na skrzypcach.Wykonują autorskie piosenki Zbigniewa oraz tradycyjne, irlandzkie utwory instrumentalne. Zbigniew Seyda jest od 35 lat muzykiem folkowej grupy Carrantuohill, a Paweł również okazjonalnie gra z tym zespołem… i stąd właśnie Irlandia. Swoje piosenki Zbyszek nagrał i wydał na dwóch płytach: Płyta „Irlander” jest kontynuacją prezentacji piosenek autorskich zawartych na pierwszej płycie „Anioły” (2012). Inspiracje czerpie z irlandzkich ballad i tradycyjnych melodii. W utworach pobrzmiewa również nuta bluesowa, tak ukochana na Śląsku.
Odniesieniem do wszystkich inspiracji autora jest „motto” zapisane na płycie :„W starych pieśniczkach i opowieściach jeszcze starszych ludzi, Śląsk jest cudowną krainą, gdzie woda czysta a trawa zielona, ludzie uczciwi i pracowici, pełni wiary w to, że miejsce, w którym Bóg dał im żyć, jest najpiękniejszym i najszczęśliwszym miejscem na Ziemi.
Irlandia jest spełnieniem mojej tęsknoty za tą cudowną prastarą Krainą.”

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top