Mali Tropiciele Wielkich Przygód - Warsztaty Bębniarskie z Wiolą Piątek - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mali Tropiciele Wielkich Przygód – Warsztaty Bębniarskie z Wiolą Piątek

25 marca 16:00 17:00

Zapraszamy dzieciaki na niezwykłą przygodę z dźwiękami Afryki! Poznacie budowę bębnów i rytmikę. Gra na nich wspiera m.in. koordynację, uczy systematyczności, dyscypliny, skupienia uwagi i osiągania celów.

Wystarczy w coś uderzyć, żeby wydobyć dźwięk, wystarczy w coś uderzać kilkakrotnie, aby powstał rytm. Jednym z podstawowych instrumentów służących do nadawania rytmu jest bęben. Bębny powstawały w różnym czasie w różnych miejscach na świecie, można jednak stwierdzić, że każdym plemionom mógł towarzyszyć bęben. Jednym z rodzajów bębnów jest afrykańska djembe, czyli wyciosany kawałek drewna, wydrążony w środku i naciągnięty skórą zwierzęcą.

Rytm jest w naturalny sposób zespolony z człowiekiem, na przykład następstwo dnia i nocy, pór roku, cykliczność pływów czy po prostu bicie serca odbywa się w określonym rytmie w określonym czasie.

Wiola Piątek – instruktorka gry na bębnach afrykańskich, djembe i dun-dun. W 2019 roku spędziła miesiąc w Afryce na warsztatach bębniarskich, odbywających się w Gwinei. Mieszkając z tubylcami w skromnych warunkach, odkrywała radość codziennego życia.

Godzinne warsztaty rozpoczną się o 16.00.

30zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top