Mali Tropiciele Wielkich Przygód - 50 lat Apollo 17 - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mali Tropiciele Wielkich Przygód – 50 lat Apollo 17

23 września 2022 17:00 19:00

Mali Tropiciele Wielkich Przygód tym razem wystrzelą Was w kosmos! Pół wieku temu odbyła się szósta i ostatnia załogowa misja na Księżyc. Z tej okazji zapraszamy Was na unikalne warsztaty przygotowane przez niesamowitych astronomów z Astrohunters!

Apollo 17 – ostatnia w ramach programu Apollo, szósta załogowa misja na Księżyc, w której astronauci lądowali na powierzchni. W czasie misji zebrano 110,52 kg próbek. Astronauci spędzili na powierzchni 3 dni 2 godziny 59 minut i 40 sekund i przebyli 35,7 km. W czasie pobytu na Księżycu wykonali trzy spacery o łącznym czasie 22 godziny 3 minuty i 57 sekund.

Zapraszamy najmłodszych na arcyciekawe spotkanie z kosmosem, pełne ciekawostek dotyczących wypraw na księżyc. Kolejna edycja warsztatów Mali Tropiciele Wielkich Przygód będzie niezwykłą podróżą sentymentalną, śladami trzech śmiałków, którzy ryzykując wszystko udali się w największą podróż życia!

Za pomocą teleskopu popatrzymy na dolinę Taurus-Littrow, dokładnie w to miejsce, gdzie stoi do dziś porzucony wrak lądownika Apollo 17.

Łącząc się z serwerami specjalistycznej aparatury NASA – księżycową sondą LRO – poszukamy śladów aktywności astronautów na powierzchni Srebrnego Globu.

To będą fantastyczne warsztaty!

Mali Tropiciele Wielkich Przygód- 50 lat Apollo 17

O Astrohunters

Są astronomami – pasjonatami, którzy zajmują się popularyzacją astronomii. Dzielą się wiedzą i doświadczeniem, pokazują jak ważnym w życiu człowieka jest posiadanie hobby, pasji. Uświadamiają młodemu pokoleniu, że istnieją też inne, o wiele ciekawsze formy spędzania wolnego czasu niż przesiadywanie przed komputerem czy konsolą do gier. Pokazując, że nauka może być nie tylko obowiązkiem, ale też rozrywką, dostarczającą wiele satysfakcji, starają się uświadamiać najmłodszym, że warto inwestować w rozwój własnej osobowości. Opowiadają o pięknie Wszechświata, o wspaniałości nocnego nieba i niezwykłości miejsca, w którym żyjemy, a który jest przecież malutkim okruchem w niezmierzonym Kosmosie.

Bilet upoważnia do wejścia na wydarzenie dziecka wraz z opiekunem.

25zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top