Mali Tropiciele Wielkich Przygód - Spotkanie z szermierką - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mali Tropiciele Wielkich Przygód – Spotkanie z szermierką

12 marca 2022 16:00 18:00

DK Boguszowice - Mali Tropiciele Wielkich Przygód - Szermierka

Mali Tropiciele Wielkich tym razem w wydaniu sportowym. Na pewno niejedno małe dziecko, słuchając opowieści o dzielnych, walczących rycerzach, zamarzyło choć raz, by być jak oni. Czemu więc nie spełnić tych marzeń i nie spróbować swoich sił w szermierce!

Stowarzyszenie Dawnych Europejskich Sztuk Walki Vectir to skrzyżowanie klubu sportowego, koła historycznego i szkoły tradycyjnych sztuk walki. Zajmują się rekonstrukcją metod walki, obejmujących głównie miecz długi, kord i włócznię, używanych pod koniec średniowiecza na terenie Europy, a których opisy zachowały się do naszych czasów w traktatach szermierczych. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia przygotowujące do walk rycerskich oraz treningi szabli z okresu napoleońskiego, ożywiając dawny fechtunek poprzez badania, treningi oraz zawody. 

Na warsztatach poznamy podstawy walki pojedynkowej krótką szablą oraz średniowieczne pojęcia, m.in.: stabilna postawa, cięcie krzyżowe, atak, zasłona, prowokacja. Poznamy poprawne ułożenie ciała, które rządzi się swoimi prawami we wszystkich dziedzinach życia, więc przy okazji nauczymy się prawidłowo siedzieć przed komputerem, podnosić ciężkie przedmioty, itp. Z kolei psychiczna gotowość do walki pomoże uczestnikom nabrać pewności siebie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.

O cyklu Mali Tropiciele Wielkich Przygód

Najmłodsi bywalcy naszego Domu Kultury mogą skorzystać z warsztatów, które służą przekazywaniu wiadomości z szerokiego świata nauki przy pomocy edukacyjnej zabawy. Naszym atutem są otwarci, charyzmatyczni instruktorzy, którzy dzielą się z Małymi Tropicielami nie tylko swoją wiedzą, ale przede wszystkim pasją, która przenika wszystko, co robią.

Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Bilet: 25 zł – dziecko z jednym opiekunem

UWAGA – Ze względu na obowiązujące obostrzenia prosimy o utrzymanie limitu – każde dziecko przychodzi na warsztaty tylko z jednym opiekunem.

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top