Koncert Noworoczny Orkiestry KWK Jankowice - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Noworoczny Orkiestry KWK Jankowice

29 stycznia 17:00 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy świąteczno-noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Stowarzyszenia „Orkiestra Dęta KWK Jankowice” pod kierownictwem Sławomira Firuta. Wystąpią soliści: Joanna Spandel i Cezary Biesiadecki, uczestnicy zajęć wokalnych Domu Kultury Boguszowice oraz wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Boguszowicach Starych.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach Starych wypełni się pięknymi dźwiękami! W tym wyjątkowym miejscu Orkiestra Dęta KWK Jankowice zaprezentuje aranżacje najpiękniejszych kolęd i wyjątkowych utworów, także o charakterze bożonarodzeniowym.

Historia Orkiestry sięga 1919 roku. Aktualnie liczy 45 muzyków. Formacja muzyczna tworzy pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Mańki i Sławomira Firuta.

Wydarzenie uświetni występ fantastycznych solistów – Joanny Spandel (sopran) i Cezarego Biesiadeckiego (bas) oraz utalentowanych uczestników zajęć wokalnych Domu Kultury Boguszowice.

Więcej o artystach, którzy przed Wami wystąpią:

Joanna Spandel

instruktorka śpiewu, sopranistka, Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej.

Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i w Europie. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki. Aktualnie nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka.

Cezary Biesiadecki

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach im. K. Szymanowskiego w klasie prof. M. Growiec i Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Doskonalił swój głos biorąc udział w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez m.in. J. Romańską, H. Łazarską, A. Teligę, D. Weeksa, K. Kałudowa, M. Walewską. Był uczestnikiem The International School of Musical w Kijowie.

Za swoją działalność artystyczną i osiągnięcia kulturalne był nagradzany przez Marszałka Województwa Lubelskiego w 2005 roku i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej w 2007 roku.

Artysta prowadzi bogatą działalność koncertową. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Lubelskiej. Brał udział w festiwalach m. in. Bel Canto w Nałęczowie, Wieczory u Telemanna” na zamku w Pszczynie, Muzyka w Sandomierzu, Viva il canto w Cieszynie. Debiutował partią Skołuby w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Przez 14 sezonów był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu. W swoim repertuarze posiada około 40 partii operowych, operetkowych i musicalowych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Novą w Bydgoszczy. Kilkakrotnie odbywał zagraniczne tournee z agencją K – Promotion Kmoch wykonując partię Zachariasza w „Nabucco” (Niemcy, Szwajcaria). Wykonuje także dzieła oratoryjno – kantatowe, a także pieśni kompozytorów począwszy od baroku po współczesność. Aktualnie jest dyrektorem Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.

Koncert poprowadzi Aleksander Gortat.

Wstęp wolny.

Partnerzy wydarzenia:

Stowarzyszenie Orkiestra KWK Jankowice

PGG KWK ROW Ruch Jankowice

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach Starych

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top