Koncert muzyki musicalowej i filmowej Joanny Spandel i Cezarego Biesiadeckiego - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert muzyki musicalowej i filmowej Joanny Spandel i Cezarego Biesiadeckiego

5 września 2021 17:00 19:00

Polecamy Waszej uwadze świetny, plenerowy koncert muzyki musicalowej i filmowej w wykonaniu Joanny Spandel i Cezarego Biesiadeckiego.

Spotkamy się jak zwykle w okolicach placu Jana Pawła II. To miejsce, które za sprawą fontanny i placu zabaw zachęca do rodzinnego spędzania czasu. Specjalnie dla Was w tym niezwykłym miejscu tworzyliśmy w trakcie minionych wakacji rodzinną strefę sztuki i relaksu.

Zapraszamy Was z kocykami na rodzinny piknik!

Więcej o artystach, którzy przed Wami wystąpią:

Joanna Spandel

instruktorka śpiewu, sopranistka, Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach; PSM II st. w Krakowie i Rybnickiej Szkoły Muzycznej.
Brała udział w wielu wokalnych kursach mistrzowskich, zarówno w Polsce jak i zagranica. Laureatka konkursów wokalnych. Przez wiele lat współpracowała z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią w Krakowie, Operą w Hamburgu. Jako solistka występowała na scenach zarówno w Polsce, jak i zagranica. Wykładowca Szkoły Musicalowej w Lazise we Włoszech. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury i sztuki. Aktualnie nauczyciel śpiewu i czynnie koncertująca wokalistka.

Cezary Biesiadecki

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach im. K. Szymanowskiego w klasie prof. M. Growiec i Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.
Doskonalił swój głos biorąc udział w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez m.in. J. Romańską, H. Łazarską, A. Teligę, D. Weeksa, K. Kałudowa, M. Walewską. Był uczestnikiem The International School of Musical w Kijowie.

Za swoją działalność artystyczną i osiągnięcia kulturalne był nagradzany przez Marszałka Województwa Lubelskiego w 2005 roku i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej w 2007 roku.
Artysta prowadzi bogatą działalność koncertową. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Lubelskiej. Brał udział w festiwalach m. in. Bel Canto w Nałęczowie, Wieczory u Telemanna” na zamku w Pszczynie, Muzyka w Sandomierzu, Viva il canto w Cieszynie.

Debiutował partią Skołuby w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
Przez 14 sezonów był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu. W swoim repertuarze posiada około 40 partii operowych, operetkowych i musicalowych m. in.; Sarastro „Czarodziejski Flet”, Bartolo „Wesele Figara”, Komandor, Mazetto „Don Giovani” W.A. Mozart, Gremin „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowski, Zachariasz „Nabucco”, Filip, Mnich „Don Carlos” G. Verdi, Zbigniew, Skołuba „Straszny Dwór”, Stolnik „Halka” S. Moniuszko, Raimondo „Łucja z Lammermoor” G. Donizetti, Colline „Cyganeria” G. Puccini, Higgins – „My Fair Lady” F. Loewe.

Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Novą w Bydgoszczy. Kilkakrotnie odbywał zagraniczne tournee z agencją K – Promotion Kmoch wykonując partię Zachariasza w „Nabucco” (Niemcy, Szwajcaria).
Wykonuje także dzieła oratoryjno – kantatowe, a także pieśni kompozytorów począwszy od baroku po współczesność.
Aktualnie jest dyrektorem Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach.

Bezpłatnie

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top