Kolędowanie z Orkiestrą im. Telemanna - Teraz Muzyka - DK Boguszowice

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kolędowanie z Orkiestrą im. Telemanna – Teraz Muzyka

18 grudnia 2021 18:00 19:30

W atmosferze gwiazdki zapraszamy na wyjątkowy, świąteczny koncert Orkiestry im. Telemanna zatytułowany „W blasku Świąt Bożego Narodzenia”. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy, nie zabraknie także przebojów muzyki klasycznej. Wraz z orkiestrą  im. Telemanna pod kierownictwem artystycznym Piotra Sadowskiego wystąpią soliści: Dorota Gibiec-Kurowska – sopran i Michał Borkowski – tenor

Orkiestra im. Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Przy współpracy z wieloma muzykami i wokalistami Europy, wystąpiła na wielu scenach, m.in. w takich miejscach jak: Weiler (Niemcy) i Wissembourg (Francja), Londyn (Anglia), Weiler (Niemcy) wspólnie z „Sinfonia Algovia”.

Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. w: Lublinie, Katowicach, Cieszynie, Żywcu, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie, Jędrzejowie, Leżajsku.

Orkiestra wystąpiła z Kają Danczowską na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki” w Cieszynie (październik 2006) oraz w 2008 r. na koncertach „Viva Vivaldi” w Cieszynie i Bielsku-Białej. W 2005 r. zainicjowała koncerty sylwestrowe w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W kwietniu 2008 r. wspólnie z chórem i solistami zaprezentowała oratorium „Mesjasz” G.F.Haendla w Katowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. W październiku 2008 r. orkiestra wykonała wspólnie z chórem i solistami „Requiem” W.A.Mozarta w Bielsku-Bialej i Żywcu. W Bielsku-Białej orkiestra regularnie koncertuje w Bielskim Centrum Kultury – „Muzyczna Ballada Europy”, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej – ”Muzyka dawna i Muzy” i „Walce Straussa „. Orkiestra występuje podczas „Vivaldi Festival”,”Koncerty u św.Mikołaja”, ”Wakacje z muzą”. W Żywcu koncertuje w cyklu „Najpiękniejsze melodie świata”.

Orkiestra nagrała płyty CD: “Barocco con fuoco”,”Viva Espańa”,”Muzyczna Ballada Europy”,”Ad Dei Gloriam” i „Cztery pory roku” A.Vivaldiego.
Zespół otrzymał nagrodę „Za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej „Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – Ikar 2008 w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej.

40zł

PRZYJACIELE I PARTNERZY

Back to top